Články odjinud

Čižinského hnutí Praha Sobě jde do voleb za peníze uhlobarona Bobely. Developerská firma poslala milion

Čižinského hnutí Praha Sobě jde do voleb za peníze uhlobarona Bobely. Developerská firma poslala milion

Hnutí Praha Sobě, v jehož čele kandiduje na pražského primátora Jan Čižinský, přijalo dar v hodnotě milionu korun. Na transparentní účet hnutí ho připsala společnost BPD Partners, se kterou je spojený uhlobaron Vasil Bobela. Informoval o tom server Zdroj.cz.

Z transparentního účtu vyplývá, že milion korun přišel hnutí 17. září s popiskem „bpd/p - Praha Sobe - darovaci smlouva 27342875“. Zmíněný server z toho vyvozuje, že hnutí muselo o transakci vědět předem.

Z oficiálních stránek společnosti vyplývá, že se zabývá developerskou činností. A to i na území hlavního města: „Prostřednictvím společnosti bpd development jsme předním developerem na území hlavního města Prahy…. Nejnovějšími přírůstky do našeho portfolia jsou kancelářská budova BLOX a soubor obytných staveb Royal Triangl.“

Praha Sobě se přitom i ve svém programu vůči velkým developerům vymezuje. „Připadá vám, že developeři staví byty jen pro ty nejbohatší? S tímto stavem se nechceme smířit. Chceme dát prostor podnikavým Pražanům, aby si za rozumné náklady formou družstevní bytové výstavby vybudovali vlastní bydlení,“ píše hnutí na svých stránkách.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud