Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čižinského hnutí Praha Sobě jde do voleb za peníze uhlobarona Bobely. Developerská firma poslala milion

Čižinského hnutí Praha Sobě jde do voleb za peníze uhlobarona Bobely. Developerská firma poslala milion

Hnutí Praha Sobě, v jehož čele kandiduje na pražského primátora Jan Čižinský, přijalo dar v hodnotě milionu korun. Na transparentní účet hnutí ho připsala společnost BPD Partners, se kterou je spojený uhlobaron Vasil Bobela. Informoval o tom server Zdroj.cz.

Z transparentního účtu vyplývá, že milion korun přišel hnutí 17. září s popiskem „bpd/p - Praha Sobe - darovaci smlouva 27342875“. Zmíněný server z toho vyvozuje, že hnutí muselo o transakci vědět předem.

Z oficiálních stránek společnosti vyplývá, že se zabývá developerskou činností. A to i na území hlavního města: „Prostřednictvím společnosti bpd development jsme předním developerem na území hlavního města Prahy…. Nejnovějšími přírůstky do našeho portfolia jsou kancelářská budova BLOX a soubor obytných staveb Royal Triangl.“

Praha Sobě se přitom i ve svém programu vůči velkým developerům vymezuje. „Připadá vám, že developeři staví byty jen pro ty nejbohatší? S tímto stavem se nechceme smířit. Chceme dát prostor podnikavým Pražanům, aby si za rozumné náklady formou družstevní bytové výstavby vybudovali vlastní bydlení,“ píše hnutí na svých stránkách.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín Jak volit Volby do Senátu

Praha Brno Ostrava

5. a 6. října 2018 se uskutečnily v Česku volby do obecních zastupitelstev. Komunální volby se konají jednou za čtyři roky, to znamená, že příště budou Češi volit starosty a zastupitele v roce 2022.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na webu Blesk.cz>>>

Aktuální výsledky naleznete zde>>>