Volby 2018 | Exministr Kuba se naplno vrací do politiky. Do voleb jde jako lídr českobudějovické ODS | info.cz

Články odjinud

Exministr Kuba se naplno vrací do politiky. Do voleb jde jako lídr českobudějovické ODS

Občanskou demokratickou stranu (ODS) povede do podzimních komunálních voleb v Českých Budějovicích bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Na kandidátní listině ODS je i Lucie Kozlová, která před několika týdny opustila českobudějovickou organizaci hnutí ANO. Občanští demokraté v Českých Budějovicích vsadili mimo jiné i na sportovce, na kandidátku zařadili mistra světa v hokeji Radka Bělohlava nebo bývalého ligového fotbalistu Petra Benáta.

„Když mě ODS oslovila, že bych měl být lídrem, měl jsem jednu podmínku. Tou byl právě fakt, že na kandidátní listině bude i řada nezávislých osobností z jiných sfér,“ řekl na dnešní tiskové konferenci v Českých Budějovicích Martin Kuba. V minulosti zastával funkci prvního místopředsedy ODS a v roce 2013 byl po rezignaci Petra Nečase také pověřen řízením strany.

Na druhém místě českobudějovické kandidátky ODS je nezávislá kandidátka a vysokoškolská pedagožka Dagmar Škodová Parmová. Na třetí pozici je současný poslanec Jan Zahradník, čtvrtá pak bývalá náměstkyně jihočeského hejtmana Lucie Kozlová. „Vždycky jsem spíš tíhla k pravicové politice a byla jsem voličkou ODS. Po odchodu z ANO jsem dostala několik nabídek a některé byly opravdu lukrativní z toho pohledu, že se jednalo třeba o post lídra kandidátky. Ale nejblíže mi je ODS,“ uvedla Kozlová.

Občanští demokraté získali v komunálních volbách před čtyřmi roky v Českých Budějovicích 5,41 procent hlasů, což jim zajistilo tři mandáty v městském zastupitelstvu. Kuba uvedl, že strana zatím nevzhlíží k nějakému konkrétnímu procentuálnímu výsledku, jehož by chtěla na podzim dosáhnout. „Nebudu říkat žádná čísla, nikdy je před volbami neříkám. Kandidátka má maximální ambice ve volbách uspět a bojovat o vítězství,“ uvedl.

Nacher, Hřib nebo Svoboda: kdo všechno bude bojovat o post pražského primátora, se dočtete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud