Volby 2018 | Hnutí ANO zrušilo svou kandidátku v Mníšku pod Brdy | info.cz

Články odjinud

Hnutí ANO zrušilo svou kandidátku v Mníšku pod Brdy

ANO se nebude ucházet o hlasy voličů v komunálních volbách v Mníšku pod Brdy u Prahy. Výbor hnutí se rozhodl celou kandidátku zrušit. Důvodem byly zásahy do kandidátní listiny bez vědomí hnutí, řekla dnes ČTK bez dalších podrobností krajská manažerka ANO Romana Fischerová.

Jednička na kandidátce ANO Jitka Vočková na webu města uvedla, že hnutí kandidátku na městském úřadě zrušilo bez písemného odůvodnění. "Ale předpokládám, že se tak dělo z důvodu administrativní chyby ze strany zmocněnce. Tímto nebude možnost volit ANO 2011 v komunálních volbách 5. a 6. října. Volební kandidátka ANO 2011, kterou jste obdrželi do vašich poštovních schránek na hlasovacích lístcích, je v tuto chvíli neplatná," upozornila.

Dvojka na kandidátce Miloš Gruntorád dnes ČTK řekl, že ho zrušení kandidátky překvapilo, přesný důvod nezná. Podle některých informací byla údajně chybně uvedena profese některého kandidáta a vznikla obava, aby to nevypadalo jako manipulace. "Ale to je domněnka," dodal Gruntorád.

V minulých obecních volbách před čtyřmi lety získalo hnutí ANO v Mníšku pod Brdy 5,28 procenta hlasů, což mu vyneslo jeden mandát.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud