Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hnutí ANO zrušilo svou kandidátku v Mníšku pod Brdy

Hnutí ANO zrušilo svou kandidátku v Mníšku pod Brdy

ANO se nebude ucházet o hlasy voličů v komunálních volbách v Mníšku pod Brdy u Prahy. Výbor hnutí se rozhodl celou kandidátku zrušit. Důvodem byly zásahy do kandidátní listiny bez vědomí hnutí, řekla dnes ČTK bez dalších podrobností krajská manažerka ANO Romana Fischerová.

Jednička na kandidátce ANO Jitka Vočková na webu města uvedla, že hnutí kandidátku na městském úřadě zrušilo bez písemného odůvodnění. "Ale předpokládám, že se tak dělo z důvodu administrativní chyby ze strany zmocněnce. Tímto nebude možnost volit ANO 2011 v komunálních volbách 5. a 6. října. Volební kandidátka ANO 2011, kterou jste obdrželi do vašich poštovních schránek na hlasovacích lístcích, je v tuto chvíli neplatná," upozornila.

Dvojka na kandidátce Miloš Gruntorád dnes ČTK řekl, že ho zrušení kandidátky překvapilo, přesný důvod nezná. Podle některých informací byla údajně chybně uvedena profese některého kandidáta a vznikla obava, aby to nevypadalo jako manipulace. "Ale to je domněnka," dodal Gruntorád.

V minulých obecních volbách před čtyřmi lety získalo hnutí ANO v Mníšku pod Brdy 5,28 procenta hlasů, což mu vyneslo jeden mandát.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín Jak volit Volby do Senátu

Praha Brno Ostrava

5. a 6. října 2018 se uskutečnily v Česku volby do obecních zastupitelstev. Komunální volby se konají jednou za čtyři roky, to znamená, že příště budou Češi volit starosty a zastupitele v roce 2022.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na webu Blesk.cz>>>

Aktuální výsledky naleznete zde>>>