Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hynek Blaško rezignoval na post krajského zastupitele na Vysočině. Důvodem je změna bydliště

Hynek Blaško rezignoval na post krajského zastupitele na Vysočině. Důvodem je změna bydliště

Krajský zastupitel Hynek Blaško, generálmajor ve výslužbě zvolený za SPO, se rozhodl rezignovat kvůli změně svého bydliště. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (ČSSD). Nový zastupitel podle něho slib složí zřejmě 9. října. Blaško, který se nyní v obvodu Chrudim uchází o funkci senátora za SPD, řekl ČTK, že působení v krajském zastupitelstvu pro něho bylo vynikající zkušeností, dál už se ale nechce věnovat místní nebo regionální politice.

"Zastupitelé byli korektní, zastupitelstvo velice pracovní, i když jsme byli v klubu jen tři a neměli jsme prakticky šanci cokoli ovlivnit, vždycky nám bylo dopřáno sluchu," řekl Blaško. Přestěhoval se do Středočeského kraje, konkrétní místo neuvedl.

 

Třiašedesátiletý Blaško byl do krajského zastupitelstva zvolen v roce 2016 na kandidátce SPO a SPD společně s Janem Velebou a Ctiborem Čepičkou. "Tím, kdo bude náhradníkem, jsme se ještě nezabývali," řekl Veleba. Podle výsledků voleb je prvním náhradníkem Michal Suchý. Náhradníci ale mohou mandát zastupitele odmítnout.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín Jak volit Volby do Senátu

Praha Brno Ostrava

5. a 6. října 2018 se uskutečnily v Česku volby do obecních zastupitelstev. Komunální volby se konají jednou za čtyři roky, to znamená, že příště budou Češi volit starosty a zastupitele v roce 2022.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na webu Blesk.cz>>>

Aktuální výsledky naleznete zde>>>