Články odjinud

Kolář z TOP 09: Piráty vůbec neznáme. Chtějí jen kontrolovat a ani pořádně neví co

Kolář z TOP 09: Piráty vůbec neznáme. Chtějí jen kontrolovat a ani pořádně neví co

Názor napříč pražskou organizací TOP 09 na Pirátskou stranu zdaleka není jednotný. Zatímco předseda TOP 09 a lídr kandidátky Společné síly pro Prahu Jiří Pospíšil naznačil, že koalice Pirátů, TOP 09 a Prahy sobě je nejlepší variantou vlády na pražském magistrátu, z dalších městských částí zaznívají úplně jiné hlasy.

„Vůbec je neznáme, nevíme, co od nich čekat, jak se k nim postavit. Známe jen jejich heslo „Pusťte nás na ně!“ upozorňuje v rozhovoru pro Náš region Ondřej Kolář, který je starostou Prahy 6 a v komunálních volbách zvítězil jako lídr kandidátky KLID (TOP 09 a KDU-ČSL). V Praze 6 dosud vládne koalice TOP 09, ANO a STAN, po volbách zamíří do opozice nejspíš ANO, které propadlo, a nahradí jej v koalici druhá ODS.

Komunální volby
Konečné výsledky voleb v ČR
Obnovit výsledky
SNK-CELK
34 965
56,48 %
NK
6 232
10,07 %
KDU-ČSL
3 231
5,22 %
ODS
2 281
3,68 %
STAN+NK
2 224
3,59 %
Sečteno 100 %
Účast 47 %

Jsou to právě občanští demokraté, jimž Kolář dává přednost před Piráty. „Šestka by mohla být v klidu, držet slovo a mohli bychom ji milovat,“ použil starosta v rozhovoru předvolební hesla TOP 09, STAN a ODS. Piráti jsou podle něj posedlí kontrolou. „Pořád chtějí něco kontrolovat, ale sami nevědí co, a navíc, my jsme radnici kontrolovali čtyři roky. Spolupráce s Piráty by byla těžká, připadají mi neefektivní a Praha 6 musí být hlavně efektivní, ne se někde dohadovat,“ dodal.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek