Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Komunistům budou v Brně na podzim krýt záda Zemanovci. Je potřeba netříštit levici, říkají

Komunistům budou v Brně na podzim krýt záda Zemanovci. Je potřeba netříštit levici, říkají

KSČM bude v Brně i čtyřech městských částech kandidovat s podporou Strany práv občanů (SPO), ve které je čestným předsedou prezident Miloš Zeman. Novinářům to dnes řekli zástupci obou stran. Strany nechtějí tříštit síly levice, která v posledních parlamentních volbách ztratila podporu. Novinářům to řekl Libor Chládek (SPO). Dalším důvodem je shoda v programu, podle lídra společné kandidátky Martina Říhy (KSČM) především v sociální oblasti.

Na kandidátce KSČM do brněnského magistrátu bude na sedmém místě i Jana Fialová ze SPO. KSČM bude s podporou SPO kandidovat i v Jundrově, Vinohradech, Králově Poli a Líšni. „Navázali jsme kontakt se SPO a po jednáních jsme naznali, že naše volební priority se natolik prolínají, že bude dobré jít s jejich podporou do komunálních voleb,“ uvedl Říha. Strany chtějí stavět byty pro mladé rodiny, ale také se starat o seniory.

Chládek řekl, že se SPO rozhodla podpořit KSČM nejen kvůli programu, ale i kvůli tomu, že klesá podpora levice. „Je potřeba levici netříštit. Poslední parlamentní volby ukázaly, že levice ztratila, a to jak KSČM, tak zemanovci i ČSSD,“ dodal Chládek.

Podle Říhy chce KSČM kromě sociálních věcí řešit i nový územní plán pro Brno nebo MHD zdarma pro seniory. Chce se zasadit také o výstavbu hokejové haly na výstavišti a usilovat o pořádání hokejového šampionátu v roce 2023. „Chceme podpořit i občanské spolky, jako zahrádkáři, rybáři nebo včelaři, kteří pomáhají utvářet životní prostředí,“ dodal Říha.

Komunisté hodlají navrhnout také kartu Brňana, kterou by lidé mohli využít při jednání na úřadech, rezidentním parkování, ale i při čerpání slev a podobně. Chtějí se také pokusit získat stoprocentní podíl ve vodárnách, v nichž Brno vlastní 51 procent, 46 procent má francouzský vlastník a zbytek drobní akcionáři.

Za Říhou bude další brněnská zastupitelka Helena Sýkorová, dále záchranář Václav Fišer i brněnský kandidát strany do Senátu Oldřich Duchoň, který je podnikatel a bývalý automobilový závodník. KSČM je nyní v Brně v opozici se čtyřmi mandáty.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín Jak volit Volby do Senátu

Praha Brno Ostrava

5. a 6. října 2018 se uskutečnily v Česku volby do obecních zastupitelstev. Komunální volby se konají jednou za čtyři roky, to znamená, že příště budou Češi volit starosty a zastupitele v roce 2022.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na webu Blesk.cz>>>

Aktuální výsledky naleznete zde>>>