Volby 2018 | Končí termín na opravy chyb na kandidátkách pro komunální volby. Adepti na senátory mají ještě čas | info.cz

Články odjinud

Končí termín na opravy chyb na kandidátkách pro komunální volby. Adepti na senátory mají ještě čas

Uchazeči o křesla místních zastupitelů mají dnes poslední příležitost k tomu, aby opravili případné chyby a nedostatky na přihláškách do komunálních voleb. K nejčastějším prohřeškům obvykle patří neúplné či nepřesně uvedené osobní údaje kandidátů, od jména přes věk až po adresu bydliště.

Úřady pak budou mít do soboty 18. srpna čas na to, aby přihlášky a kandidátky zaregistrovaly, nebo odmítly. Lhůta pro podávání přihlášek a kandidátek skončila 31. července. Volby budou 5. a 6. října souběžně s prvním kolem senátních voleb.

Adepti na místa senátorů mají na opravu kandidátek ještě čas. V jejich případě lhůta skončí 16. srpna. O den později budou vědět, zda splnili všechny zákonem požadované náležitosti a byli k volbám připuštěni.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud