Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

KSČM podala 1420 kandidátek v komunálních volbách. Obhajovat bude 3000 mandátů

KSČM podala 1420 kandidátek v komunálních volbách. Obhajovat bude 3000 mandátů

Komunisté sestavili pro podzimní komunální volby zhruba 1420 kandidátních listin, je to o dvě procenta méně než před čtyřmi lety. Obhajovat budou 3000 mandátů, řekl dnes ČTK předseda strany Vojtěch Filip. Pro senátní volby nominovala KSČM své kandidáty ve všech 27 volebních obvodech, obhajuje jeden mandát.

"Počet kandidátních listin je circa 1420, ještě dnes může být některá dokončena. Je to asi o dvě procenta méně, než jsme měli před čtyřmi lety," řekl Filip. Podle něj budou komunisté kandidovat ve všech velkých městech i v mnoha malých obcích. "Máme kandidátní listiny jak samostatně KSČM, tak v rámci KSČM a nezávislí, nebo KSČM a jiná politická strana. Komunální volby jsou v tomhle trochu specifické," řekl.

"Obhajujeme necelé 3000 mandátů, 2500 bychom obhájit chtěli," uvedl Filip o volebním očekávání. Úspěch nechce hodnotit jen podle počtu zvolených zastupitelů, ale i na základě povolebních vyjednávání o ustavení obecních a městských rad. "V některých obcích se jeví, že je dohoda KSČM a jiných subjektů, ať už nezávislých nebo jiných politických stran," řekl Filip.

V senátních volbách postaví komunisté kandidáty ve všech obvodech. "Já jsem usiloval o to, abychom někde zajistili širší podporu. Nakonec k té dohodě nedošlo, mrzí mne to. Ale věřím, že naši kandidáti mohou být úspěšní," řekl.

KSČM v Senátu obhajuje jediný mandát, který nyní zastává Václav Homolka. Filip řekl, že by si přál, aby se po volbách podařilo obnovit senátorský klub, do něhož Homolka v minulosti patřil spolu s Janem Velebou (SPO), Jiřím Doubravou (Severočeši.cz), Jiřím Ciencialou (nestraník) a Františkem Čubou (SPO). Klub zanikl v únoru, když Čuba po dlouhodobé absenci rezignoval na poslanecký mandát a počet členů klubu klesl pod minimální hranici.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín Jak volit Volby do Senátu

Praha Brno Ostrava

5. a 6. října 2018 se uskutečnily v Česku volby do obecních zastupitelstev. Komunální volby se konají jednou za čtyři roky, to znamená, že příště budou Češi volit starosty a zastupitele v roce 2022.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na webu Blesk.cz>>>

Aktuální výsledky naleznete zde>>>