Volby 2018 | Někteří obyvatelé Tábora dostali omylem do schránek volební lístky pro obvod Sezimova Ústí | info.cz

Články odjinud

Někteří obyvatelé Tábora dostali omylem do schránek volební lístky pro obvod Sezimova Ústí

Obyvatelé z některých částí Tábora dostali do schránek omylem hlasovací lístky pro komunální volby pro obvod Sezimova Ústí. Vedení táborské radnice nezná důvody tohoto pochybení. Volební lístky pro obvod Sezimovo Ústí jsou v Táboře neplatné, a voliči si proto musejí správné vyzvednout až ve volebních místnostech, vyplývá z dnešního vyjádření tajemníka táborské radnice Lubomíra Šrámka.

"Platným hlasovacím lístkem ve městě Táboře je pouze ten hlasovací lístek, který je označený nápisem: Město Tábor. Do zastupitelstva města se volí 27 členů," uvedl Šrámek.

Komunální volby letos budou v pátek 5. a v sobotu 6. října. Vzhledem k tomu, že do jejich začátku zbývá jen pár dní, není reálné doručit obyvatelům Tábora nové lístky. Musejí počkat do otevření volebních místností. "Tajemníci a předsedové volebních komisí budou na tuto skutečnost upozorněni," uvedl Šrámek.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud