Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obce budou muset po volbách nahlásit své funkcionáře. Vyplývá to ze zákona o střetu zájmů

Obce budou muset po volbách nahlásit své funkcionáře. Vyplývá to ze zákona o střetu zájmů

Obce musí podle ministerstva spravedlnosti po komunálních volbáchzapsat do centrálního registru ukončení a zahájení výkonu funkce svých funkcionářů. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ministerstva Vladimír Řepka s tím, že obce budou v neděli o povinnostech vyplývajících ze zákona o střetu zájmů informovány písemně do datových schránek.

Povinnosti oznámit svůj majetek, vedlejší činnosti a závazky budou mít podle ministerstva jak placení členové zastupitelstev obcí, tak starostové, místostarostové a radní, a to i v případě, že pro tyto funkce nejsou uvolněni, a tedy za ně nepobírají mzdu. Budou mít na to ale 30 dnů.

Oznámení budou muset podat jak noví, tak končící funkcionáři. Oznámení se týká movitého majetku s hodnotou nad půl milionu korun a závazků nad 100.000 korun.

"Povinnost zápisu a oznamovací povinnost se týká i těch komunálních politiků, kteří byli ve volbách do zastupitelstev obcí zvoleni opětovně, pokud jsou nebo byli veřejnými funkcionáři podle zákona o střetu zájmů," uvedl mluvčí.

Ministerstvo na svém webu uvádí, že placeným členům zastupitelstva zanikne jejich mandát už v pátek 5. října. Mandát nově zvoleným zastupitelům vzniká zvolením, tedy v sobotu 6. října. Starostům, místostarostům a radním podle ministerstva zanikne mandát až v den zvolení nových členů rady.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín Jak volit Volby do Senátu

Praha Brno Ostrava

5. a 6. října 2018 se uskutečnily v Česku volby do obecních zastupitelstev. Komunální volby se konají jednou za čtyři roky, to znamená, že příště budou Češi volit starosty a zastupitele v roce 2022.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na webu Blesk.cz>>>

Aktuální výsledky naleznete zde>>>