Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Odsoudili ho za ubodání Roma na diskotéce, teď chce být Pechanec starostou Svitav

Odsoudili ho za ubodání Roma na diskotéce, teď chce být Pechanec starostou Svitav

V komunálních volbách se čas od času objevují kontroverzní kandidáti. Jednoho takového mají i ve Svitavách, kde se chce do místního zastupitelstva dostat odsouzený vrah Vlastimil Pechanec. Osmatřicetiletý dělník kandiduje jako lídr hnutí Za bezpečné Svitavy.

Kandidatura v podzimních komunálních volbách není jeho první pokus, jak rozjet politickou kariéru. Pechanec neúspěšně kandidoval v krajských volbách 2016 a spolu se svojí matkou i v loňských parlamentních volbách za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti. Jejím nominantem je i letos, jak pro deník Právo potvrdil výkonný místopředseda DSSS Jiří Štěpánek. 

„Měl kandidovat už před dvěma roky na hejtmana, pak za něj byla jeho matka. Byl to jen test, teď ve Svitavách ukážeme svou sílu,“ řekla Právu členka DSSS ve Svitavách, matka dvou dětí.

Pechanec je známou postavou krajně pravicového spektra. V červenci 2001 ubodal na diskotéce Roma Otu Absolona, za což ho Krajský soud v Hradci Králové v roce 2003 pravomocně odsoudil na 17 let do vězení. Z věznice byl ale podmíněně propuštěn v červnu 2014, soud mu stanovil šestiletou zkušební dobu. Pechanec svoji vinu nikdy neuznal, pro krajně pravicovou scénu je hrdina a oběť justiční mašinerie. 

Osmatřicetiletý dělník, který se v minulosti hlásil k hnutí skinheads, byl už předtím dvakrát soudně trestán za výtržnictví a těžké ublížení na zdraví.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín Jak volit Volby do Senátu

Praha Brno Ostrava

5. a 6. října 2018 se uskutečnily v Česku volby do obecních zastupitelstev. Komunální volby se konají jednou za čtyři roky, to znamená, že příště budou Češi volit starosty a zastupitele v roce 2022.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na webu Blesk.cz>>>

Aktuální výsledky naleznete zde>>>