Volby 2018 | Ostravští Piráti mají pro podzimní volby jasný cíl: hlavně se dostat do zastupitelstva | info.cz

Články odjinud

Ostravští Piráti mají pro podzimní volby jasný cíl: hlavně se dostat do zastupitelstva

Ostravští Piráti mají pro podzimní volby jasný cíl: hlavně se dostat do zastupitelstva
 

Česká pirátská strana chce v Ostravě a dalších třech městských obvodech, kde pro podzimní komunální volby postavila své kandidáty, především prolomit pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do zastupitelstva. Novinářům to dnes řekl lídr a kandidát na primátora David Witosz.

Piráti se kromě městského zastupitelstva budou ucházet o přízeň voličů ještě v městských obvodech Jih, Poruba a v centrální Moravské Ostravě a Přívozu. Dosud Piráti v Ostravě nemají zastoupení v žádném ze zastupitelstev. Witosz připomněl, že v posledních volbách straně právě v centrální městské části unikl postup do zastupitelstva o jediný hlas.

Sedmatřicetiletý Witosz je absolventem Institutu geodézie a důlního měřictví na Vysoké škole báňské-Technické univerzitě Ostrava. Aktuálně je zaměstnán u Správy železniční a dopravní cesty.

S ohledem na své profesní zaměření by se i ve městě chtěl soustředit právě na dopravu. Podle něj je například nutné stabilizovat dopravní podnik. Zaměřit se chce hlavně na nedostačující počet zaměstnanců. Domnívá se, že z dopravního podniku by se měl stát prestižní a moderní zaměstnavatel. Soustředit se chce i na problematiku parkování. Kromě dopravy bude k prioritám Pirátů patřit například transparentní a otevřená radnice a budou chtít prosadit opatření, která budou reagovat na stárnutí populace. Z případné povolební spolupráce zatím uskupení striktně nevyřadilo žádný subjekt.

V Ostravě bylo přijato 15 kandidátních listin, před čtyřmi lety se magistrátu přihlásilo 18 subjektů. Zvítězilo hnutí ANO, které získalo 21,34 procenta hlasů. Ostravské zastupitelstvo má pětapadesát členů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud