Volby 2018 | Plán Pirátů pro Prahu: Inkluze homosexuálů v městských firmách | info.cz

Články odjinud

Plán Pirátů pro Prahu: Inkluze homosexuálů v městských firmách

O pozdvižení se na čtvrteční debatě kandidátů na pražského primátora postaral lídr Pirátské strany Zdeněk Hřib. Debatu pořádala iniciativa Jsme fér, která se zaměřuje na práva takzvané LGBT komunity. Hříb na otázku, co pro homosexuální komunitu hodlá v Praze udělat, pokud se stane primátorem, odpověděl velmi nečekaně. Podle něj je nutná inkluze, tedy začlenění, homosexuálů v městských firmách.

„Městské firmy jsou významným zaměstnavatelem. Dokážu si představit, že by město mělo jít cestou inkluze. Ne kvóty, ale vytvořit prostředí, které bude férové,“ uvedl Hřib.

Podle něj případně záleží, jak se k jeho návrhům postaví management. Informační kampaně podle něj příliš dobře nefungují, ale když se k výše uvedenému nápadu přihlásí nejvyšší vedení, tak to prý bude efektivnější. Na otázku překvapené moderátorky, jak „inkluzi“ hodlá zařídit, Hřib odpověděl jednoznačně: „Vedení městských firem by to dostalo nařízeno.“

To ovšem není jediný krok, který Pirátská strana na podporu LGBT komunity chystá. Podle Hřiba je třeba srovnat dotační podmínky pro akce, aby homosexuálové měli stejné šance. „Byla tady akce motorkářů. Ti dostali pět milionů a byla tady akce Prague Pride a ty dostali stovky tisíc (380 tisíc korun). Na akce dorazil téměř stejný počet návštěvníků,“ dodal Hřib.

Záznam celé debaty na facebookové stránce Jsme fér, odpověď začíná zhruba v čase 43:30:

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud