Volby 2018 | Policie prověřuje možnou manipulaci s volebními lístky ve Slaném | info.cz

Články odjinud

Policie prověřuje možnou manipulaci s volebními lístky ve Slaném

Policisté prověřují možnou manipulaci s volebními lístky ve Slaném na Kladensku. Jde o podezření z trestného činu maření přípravy a průběhu voleb a referenda. ČTK to dnes řekla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová. V případě prokázání viny může pachateli hrozit šest měsíců až tři léta vězení.

Oznámení o podezření přijali dnes dopoledne policisté slánského obvodního oddělení. Údajné manipulace s volebními lístky měla podle mluvčí dojít nastat v zařízení pro seniory ve Slaném. "Vzhledem k tomu, že je případ na samém začátku prověřování nelze poskytnout nyní bližší informace," uvedla mluvčí.

 

Podle informací ČTK policisté prověřují možnost, že při předvolební akci v domově někdo seniorům na volebních lístcích zaškrtával kandidáty. Komunální volby se konají v pátek a v sobotu, v některých místech budou lidé volit i senátora.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud