Volby 2018 | Poslanci hnutí ANO se rozjeli na dovolené. O nahrazení Nachera Stuchlíkem tak budou hlasovat korespondenčně | info.cz

Články odjinud

Poslanci hnutí ANO se rozjeli na dovolené. O nahrazení Nachera Stuchlíkem tak budou hlasovat korespondenčně

O změně v čele pražské kandidátky vládního hnutí ANO rozhodne jeho vedení korespondenčně. Jednání výboru, které se mělo podle původních informací odehrát dnes, se neuskuteční. Podle informací ČTK kvůli tomu, že poslanci hnutí se po skončení sněmovní schůze rozjeli na dovolené. Hnutí zvažuje, že poslance ANO Patrika Nachera, který vzešel jako jednička z vnitrostranického referenda, nahradí spolumajitel firmy Fincentrum Petr Stuchlík.

Mluvčí ANO Lucie Kubovičová ČTK řekla, že vedení bude hlasovat per rollam v příštích dnech. Strany mají na úpravy kandidátek dva týdny, poslední termín pro jejich odevzdání je 31. červenec.

Nacher na základě svých informací počítá s tím, že bude vyměněn. Informoval o tom v pátek. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš o změně hovoří jako o cestě, kterou hnutí přivede novou tvář a posílí kandidátku. Stuchlík uvedl, že Praha potřebuje do svého čela zkušeného manažera. Podnikatel založil a vybudoval společnost Fincentrum, která se zabývá finančním poradenstvím. Firma loni zvýšila tržby v tuzemsku meziročně o desetinu na 1,21 miliardy korun.

Nachera jako kandidáta na primátora vybrali pražští členové ANO v referendu, podle stanov hnutí nicméně může vedení do podoby kandidátek zasáhnout. Komplikace při výběru kandidáta na primátora mělo ANO v Praze i před posledními komunálními volbami v roce 2014. Kandidátku v Praze měl původně vést bývalý primátor Jan Kasl, další variantou byla podnikatelka Martina Schopperová. Nakonec byla jedničkou Adriana Krnáčová, která se po vítězství ve volbách ujala místa primátorky. Letos kandidovat nebude.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud