Články odjinud

Praha 12 bude volit 35 zastupitelů. Stejný počet jako dosud

Praha 12 bude volit 35 zastupitelů. Stejný počet jako dosud

Po podzimních komunálních volbách bude mít zastupitelstvo Prahy 12 stejný počet členů jako dosud, zastupovat občany bude zase 35 zastupitelů. Jako před čtyřmi lety budou lidé volit v jednom volebním obvodu. V úterý večer o tom na jednání rozhodli zastupitelé městské části. Na základě zákona si může městská část velikosti Prahy 12 zvolit počet zastupitelů mezi 25 až 35.

Volby na podzim 2014 vyhrálo hnutí ANO, které získalo devět mandátů, druhá Změna pro Prahu 12 sedm, třetí TOP 09 šest zastupitelů. Sociální demokraté jsou v zastupitelstvu čtyři, po třech hlasech mají ODS, KSČM a Zelení s podporou Pirátů a LES.

V listopadu 2016 Milan Maruštík (ANO) vystřídal v pozici starosty Danielu Rázkovou (KDU-ČSL/Změna pro Prahu 12). Podle koaliční smlouvy si měly strany místo starosty vyměnit v polovině volebního období. Loni v dubnu byli z rady odvoláni místostarostka Rázková a radní Zbyněk Boublík (oba Změna pro Prahu 12). V menšinové koalici na radnici Prahy 12 jsou nyní radní za ANO, ČSSD a Piráty.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud