Volby 2018 | Rath kandiduje i v komunálních volbách, dvojku na kandidátce mu dělá exministr Chládek | info.cz

Články odjinud

Rath kandiduje i v komunálních volbách, dvojku na kandidátce mu dělá exministr Chládek

Někdejší vlivný sociálnědemokratický politik David Rath kandiduje v komunálních volbách ve své domovské Hostivici, podle informací, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ) na serveru www.volby.cz, vede uskupení Zdravá Hostivice. Bývalý středočeský hejtman přitom chce i do Senátu, v litoměřickém volebním obvodu, kde strávil 18 měsíců ve vazbě, je na kandidátce České suverenity. Rath je nepravomocně odsouzený za korupci.

Druhým lídrem Zdravé Hostivice je další bývalý sociální demokrat a exministr školství Marcel Chládek. V době, kdy hejtmanství vedl Rath, byl Chládek jeho náměstkem. Loni skončil ve funkci generálního manažera fotbalových reprezentací a akademií.

Na kandidátních listinách města s více než osm tisíci obyvateli jsou i další známá jména, například za hostivickou ODS kandiduje bývalý poslanec a předseda hnutí Úsvit Marek Černoch, nyní člen ODS. Lídrem kandidátky ANO je Robert Změlík, olympijský vítěz v desetiboji z roku 1992.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud