Volby 2018 | Sázka na mládí: Kandidátku TOP 09 a Zelených v Mělníku povede třiadvacetiletý Oskar Blažek | info.cz

Články odjinud

Sázka na mládí: Kandidátku TOP 09 a Zelených v Mělníku povede třiadvacetiletý Oskar Blažek

Společnou kandidátku TOP 09 a Zelených s názvem Spojené síly pro Mělník do podzimních komunálních voleb v Mělníce povede Oskar Blažek. Ve svých 23 letech by byl v případě volebního úspěchu nejmladším mělnickým starostou, uvedla dnes TOP 09 v tiskové zprávě.

Blažek byl do čela kandidátky zvolen jednomyslně. „Nestrávil jsem léta v politice a možná právě díky tomu mám v sobě pořád odhodlání Mělník rozhýbat. Postavili jsme nevyčpělou autentickou kandidátku a jdeme proti těm, kteří už na vize dávno rezignovali,“ řekl Blažek.

Druhé místo obsadil na kandidátce za Zelené Robert Šenk. „Moderní město pečuje o veřejná prostranství, jeho obyvatelé se zde setkávají, tráví zde svůj čas a tím přináší do města život. Takový Mělník chceme. Zasadíme se tedy o to, aby město pečovalo nejen o své lukrativní části, ale vyvíjelo i aktivity, které potěší občany,“ řekl.

V Mělníce nyní vládne koalice uskupení Mé město, Mělničané a TOP 09. V TOP 09 dříve působil také první místostarosta Milan Schweigstill, který je nyní bez politické příslušnosti. Do voleb ale povede hnutí Máme rádi Mělník. Současné vedení se nebrání pokračování dosavadní koalice i po říjnových volbách.

Počet jmen na kandidátní listině může rozhodnout komunální volby. Čtěte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud