Volby 2018 | Sdružení pro Pardubice chce výstavbu městských bytů. Vyrůst mají v kasárnách | info.cz

Články odjinud

Sdružení pro Pardubice chce výstavbu městských bytů. Vyrůst mají v kasárnách

Sdružení pro Pardubice (SPP), které staví kandidátky pro volby do zastupitelstva města i městských obvodů, chce podporovat mimo jiné bytovou výstavbu. Části by se mělo ujmout samo město, byty by mohly vyrůst například v areálu bývalých Masarykových kasáren, který Pardubice před lety získaly od státu, řekla dnes novinářům Šárka Hošková, která vede kandidátku sdružení v pátém městském obvodu. Důležité je podle ní hlavně, postupovat při využití rozsáhlého areálu s jasným plánem. Podle současného vedení města si Pardubice dají zpracovat ekonomické zhodnocení bývalých Masarykových kasáren.

"Byli bychom neradi, aby se kasárna rozprodala různým developerům a neřešily se koncepčně. Město potřebuje startovací byty, byty pro střední třídu a nový domov důchodců. Developerská výstavba je velmi nákladná a ani střední třída nebude mít na to, aby si byt koupila," uvedla Hošková.

Podle lídra kandidátky SPP pro radnici města Tomáše Pelikána by mělo samo město postavit i domov pro seniory. "Komerční subjekty jsou někdy tak nákladné, že si to důchodci ani jejich děti nemohou dovolit," uvedl Pelikán. Hošková by chtěla, aby v Masarykových kasárnách byla i mateřská a základní škola, lékařská péče a vývařovna. Rovněž bude nezbytné předem navrhnout budoucí dopravní řešení území, kde se výrazně zvýší počet obyvatel.

Rozsáhlý areál získalo město před čtyřmi lety a zvažuje, jak jej využít. V budoucnu chce nynější vedení města území nabídnout investorům, zástavbu a využití ale bude regulovat zpracovaná studie. ČTK to nedávno řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková (ANO).

SPP ve volebním programu klade důraz hlavně na koncepční a efektivní řízení města, bezpečnost, vyžití pro volný čas či rozšíření škol, školek a rekonstrukci sportovišť. Velmi naléhavě je podle něj také potřeba zavést inteligentní řízení dopravy a parkování.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud