Volby 2018 | Sprejer, který ve Zlíně počmáral desítky budov, byla dvojka na kandidátce Pirátů. Z voleb odstoupil | info.cz

Články odjinud

Sprejer, který ve Zlíně počmáral desítky budov, byla dvojka na kandidátce Pirátů. Z voleb odstoupil

Jakub Stacke odstoupil z druhého místa kandidátky Pirátské strany pro podzimní komunální volby ve Zlíně. Poté, co policie začala pátrat po sprejerovi, který ve městě poškodil fasády desítek domů, se k činu přiznal právě devětadvacetiletý pracovník klientského centra. Stacke také oznámil ukončení členství ve straně, řekl dnes ČTK krajský předseda Pirátů Marek Houser. Na událost upozornil regionální Deník.

Na webu Pirátů Stacke uvedl, že by nerad poškodil schopné a pracovité lidi na pirátské kandidátce. „Nikdo z nich o mých nerozvážných aktivitách nevěděl a mrzí mě, že jsem své přátele vystavil takovým nepříjemnostem,“ napsal Stacke. Slíbil, že způsobené škody uhradí a případně zkusí vlastními silami zničený majetek opravit.

Podle Housera udělal Stacke pro Piráty kus poctivé práce. „Nikdo z nás nemohl tušit, že jeho stinná stránka obsahuje takové činy. V žádném případě neschvalujeme tyto jeho akce a jsme rádi, že se přihlásil a vše vyšetří policie. Na druhou stranu mu patří dík, že se zachoval jako chlap a tento svůj osobní zkrat okamžitě od Pirátů odstřihl, protože si byl vědom, že to k nám nepatří,“ řekl ČTK Houser.

Po totožnosti sprejera, který na celém území Zlína poničil fasády desítek domů, pátrali policisté několik týdnů. Ve středu uveřejnili videozáznam a fotografie, jež pachatele zachytily při činu. „Díky zveřejnění se muž na snímcích sám přihlásil na policii. Prověřování případu bude dál pokračovat,“ uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Naposledy muž posprejoval bývalý hotel ve Zlíně. Majiteli budovy, na níž letos řemeslníci zrekonstruovali fasádu, způsobil podle mluvčí škodu za 47.000 korun. Za poškození cizí věci hrozí sprejerovi až roční vězení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud