Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

TOP 09 a STAN slibují Pražanům špičkovou koncertní halu. Vyrůst by měla na Vltavské

TOP 09 a STAN slibují Pražanům špičkovou koncertní halu. Vyrůst by měla  na Vltavské

Zástupci volební koalice TOP 09 a STAN slibují v případě úspěchu ve volbách v Praze co nejrychleji vypsat mezinárodní architektonickou soutěž na budovu koncertní haly u stanice metra Vltavská. Na dnešním závěrečném předvolebním mítinku to uvedl předseda TOP 09 a kandidát koalice Spojené síly pro Prahu na primátora Jiří Pospíšil. Na organizaci soutěže se chce podílet architekt Josef Pleskot, podle kterého by se mělo kompletně změnit celé okolí Vltavské.

Vltavská teď podle Pleskota představuje zanedbané a nevyužité území, které má potenciál stát se pokračováním historického centra. Praha by se proto podle něj měla zaměřit na rozvoj této lokality, ať už prostřednictvím stavby koncertního sálu nebo jiných budov.

Pospíšil uvedl, že Praha má nedostatečné kapacity pro koncerty vážné hudby a moderní koncertní sál si zaslouží. Dnešní dopolední mítink doprovázela vystoupení hudebníků, kteří projekt koncertního sálu podporují. U výstupu z metra účastníkům akce a kolemjdoucím zahráli například čtvrtou větu Beethovenovy deváté symfonie, známou jako Óda na radost.

Současné vedení Prahy o umístění sálu na Vltavské rozhodlo v polovině loňského roku. V metropoli nyní jsou tři větší objekty pro klasickou hudbu, a to Rudolfinum, Obecní dům a Kongresové centrum Praha. Podle vedení města však žádný z těchto sálů nemá dostatečnou kapacitu, v Obecním domě navíc nelze dělat ozvučené produkce a Kongresové centrum má problémy s akustikou. O stavbě nové koncertní síně se v Praze mluví od začátku devadesátých let.

Koalici Spojené síly pro Prahu tvoří TOP 09 a STAN a spolupracují s ní také KDU-ČSL, LES a Demokraté Jana Kasla. STAN se jako součást Trojkoalice podílí na stávající pražské vládě, v radě stranu zastupuje starostka Slivence Jana Plamínková. Stávající radní pro kulturu, lidovec Jan Wolf, je na kandidátce Spojených sil pro Prahu na čtvrtém místě. Komunální volby se budou konat 5. a 6. října, zároveň se bude volit třetina senátorů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín Jak volit Volby do Senátu

Praha Brno Ostrava

5. a 6. října 2018 se uskutečnily v Česku volby do obecních zastupitelstev. Komunální volby se konají jednou za čtyři roky, to znamená, že příště budou Češi volit starosty a zastupitele v roce 2022.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na webu Blesk.cz>>>

Aktuální výsledky naleznete zde>>>