Volby 2018 | TOP 09 a STAN slibují Pražanům špičkovou koncertní halu. Vyrůst by měla na Vltavské | info.cz

Články odjinud

TOP 09 a STAN slibují Pražanům špičkovou koncertní halu. Vyrůst by měla na Vltavské

Zástupci volební koalice TOP 09 a STAN slibují v případě úspěchu ve volbách v Praze co nejrychleji vypsat mezinárodní architektonickou soutěž na budovu koncertní haly u stanice metra Vltavská. Na dnešním závěrečném předvolebním mítinku to uvedl předseda TOP 09 a kandidát koalice Spojené síly pro Prahu na primátora Jiří Pospíšil. Na organizaci soutěže se chce podílet architekt Josef Pleskot, podle kterého by se mělo kompletně změnit celé okolí Vltavské.

Vltavská teď podle Pleskota představuje zanedbané a nevyužité území, které má potenciál stát se pokračováním historického centra. Praha by se proto podle něj měla zaměřit na rozvoj této lokality, ať už prostřednictvím stavby koncertního sálu nebo jiných budov.

Pospíšil uvedl, že Praha má nedostatečné kapacity pro koncerty vážné hudby a moderní koncertní sál si zaslouží. Dnešní dopolední mítink doprovázela vystoupení hudebníků, kteří projekt koncertního sálu podporují. U výstupu z metra účastníkům akce a kolemjdoucím zahráli například čtvrtou větu Beethovenovy deváté symfonie, známou jako Óda na radost.

Současné vedení Prahy o umístění sálu na Vltavské rozhodlo v polovině loňského roku. V metropoli nyní jsou tři větší objekty pro klasickou hudbu, a to Rudolfinum, Obecní dům a Kongresové centrum Praha. Podle vedení města však žádný z těchto sálů nemá dostatečnou kapacitu, v Obecním domě navíc nelze dělat ozvučené produkce a Kongresové centrum má problémy s akustikou. O stavbě nové koncertní síně se v Praze mluví od začátku devadesátých let.

Koalici Spojené síly pro Prahu tvoří TOP 09 a STAN a spolupracují s ní také KDU-ČSL, LES a Demokraté Jana Kasla. STAN se jako součást Trojkoalice podílí na stávající pražské vládě, v radě stranu zastupuje starostka Slivence Jana Plamínková. Stávající radní pro kulturu, lidovec Jan Wolf, je na kandidátce Spojených sil pro Prahu na čtvrtém místě. Komunální volby se budou konat 5. a 6. října, zároveň se bude volit třetina senátorů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud