Volby 2018 | TOP 09 bude v Praze 6 kandidovat s lidovci, lídrem je současný starosta Kolář | info.cz

Články odjinud

TOP 09 bude v Praze 6 kandidovat s lidovci, lídrem je současný starosta Kolář

TOP 09 v Praze 6 bude na podzim kandidovat na společné kandidátce s KDU-ČSL, kterou doplní nezávislí kandidáti. Lídrem bude stávající starosta městské části Ondřej Kolář (TOP 09). Kandidáti to dnes sdělili novinářům na tiskové konferenci. Volební koalici strany pojmenovaly KLID, což znamená Koalice LIdí pro Demokracii. TOP 09 nyní v Praze 6 vládne společně s lidovci, STAN, která kandiduje samostatně, a hnutím ANO. Volby se budou konat 5. a 6. října.

„Nabízíme občanům Prahy 6 velice atraktivní a zároveň realizovatelný program, personálně odborně zdatnou kandidátku, kde je mix zkušených politiků, nestraníků, profesně úspěšných osobností i mladých nadějných lidí s elánem a nápady,“ uvedl Kolář. Dodal, že TOP 09 a KDU-ČSL jsou obě konzervativní strany, které k sobě mají blízko nejen historicky. TOP 09 původně vznikla oddělením od lidovců.

Dvojkou kandidátky po Kolářovi je stávající místostarostka Prahy 6 Eva Smutná (nestr.), trojkou lidovec Marián Hošek, čtyřkou další místostarosta Jaromír Vaculík (TOP 09) a pětkou ředitel gymnázia Jana Keplera a senátor za TOP 09 Jiří Růžička (bezp.)

Volby v Praze 6 na podzim 2014 vyhrála TOP 09 se ziskem 11 mandátů před hnutím ANO, které obsadilo osm křesel. ODS a Zelení získali shodně po šesti mandátech, následovali Starostové s pěti mandáty, sociální demokraté se čtyřmi, komunisté se třemi a lidovci získali dva mandáty.

Původní koalice TOP 09, ANO, STAN, KDU-ČSL a Zelených se změnila v listopadu 2015. Po neshodách byli odvoláni místostarostka pro dopravu Petra Kolínská a radní pro životní prostředí Antonín Nechvátal (oba Zelení). Zelení následně přešli do opozice.

Městskou část, která má zhruba 100 tisíc obyvatel, tvoří celá katastrální území Dejvic, Liboce, Ruzyně, Střešovic, Veleslavína a Vokovic a části území Břevnova, Bubenče, Sedlce a Hradčan.

U komunálních voleb pozor na křížkování. Hlasy se nemusejí počítat. Vše o volbách do obecních zastupitelstev se dozvíte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud