Volby 2018 | Uskupení Koalice pro Hradec chce v podzimních volbách získat alespoň čtyři mandáty | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Uskupení Koalice pro Hradec chce v podzimních volbách získat alespoň čtyři mandáty

Uskupení Koalice pro Hradec chce v podzimních volbách získat alespoň čtyři mandáty

Koalice pro Hradec, která je uskupením zástupců KDU-ČSL a Nestraníků, chce v podzimních komunálních volbách v Hradci Králové získat alespoň čtyři mandáty. Novinářům to dnes řekla náměstkyně hradeckého primátora Anna Maclová (bezpp), která je v čele kandidátky. Ve volbách před čtyřmi lety skončila Koalice pro Hradec se ziskem dvou mandátů v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu. Kandidátku dnes představili zástupci uskupení.

„Chtěli bychom mít větší sílu prosazovat některé věci, které máme v programu, než tomu bylo doposud. Proto bychom byli rádi alespoň za čtyři mandáty,“ řekla Maclová. A rovnou vyloučila povolební spolupráci s komunisty a extrémně orientovanými stranami. „V tom už máme jasno. Co se týče spolupráce, tak to bychom nechali na vyjednávání po volbách, podle toho, jak dopadnou,“ řekla Maclová.

Z druhého místa kandiduje pedagožka Hana Šimáčková (bezpp), ze třetího technická pracovnice ve vodním hospodářství Růžena Divecká (bezpp) a ze čtvrtého lékař a vysokoškolský učitel Jan Čáp (KDU-ČSL). Na kandidátce jsou třeba i ředitel Biskupského gymnázia v Hradci Králové Jiří Vojáček (KDU-ČSL) nebo europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Mezi priority Koalice pro Hradec patří například problematika dopravy a parkování ve městě, podpora mladých rodin s dětmi, podpora vzniku kreativní pracovních míst nebo vyrovnaný rozpočet města. "V neposlední řadě by neměla zůstat stranou spolupráce s Pardubicemi. Pokud nebudeme postupovat společně jako aglomerace Hradec Králové - Pardubice - Chrudim, tak přijdeme o peníze na dotacích na různé projekty," řekl Zdechovský.

Před čtyřmi lety komunální volby v Hradci vyhrál Hradecký demokratický klub (HDK), který získal téměř 26 procent hlasů a 12 mandátů v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu. Druhé skončilo hnutí ANO se 14 procenty hlasů a šesti zastupiteli. Třetí byla ČSSD s 12 procenty a pěti mandáty. Na čtvrtém místě skončila KSČM se ziskem deseti procent hlasů a čtyř mandátů. Po třech mandátech při zisku přes šest procent hlasů dostaly TOP 09 a ODS. Po dvou křeslech v zastupitelstvu získaly Koalice pro Hradec a Změna pro Hradec. Koalici o síle 22 hlasů vytvořil HDK s ČSSD, TOP 09 a KDU-ČSL, která v Hradci vystupuje pod značkou Koalice pro Hradec. V opozici skončily ANO, KSČM, ODS a Změna pro Hradec.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Komunální volby 2018

Termín Jak volit Volby do Senátu

5. a 6. října 2018 se uskuteční v Česku volby do obecních zastupitelstev. Primátory, starosty a radní budou Češi moci vybírat pouze v místě svého trvalého bydliště. Systém voličských průkazů v komunálních volbách nefunguje. 

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.