Články odjinud

Uskupení Koalice pro Hradec chce v podzimních volbách získat alespoň čtyři mandáty

Uskupení Koalice pro Hradec chce v podzimních volbách získat alespoň čtyři mandáty

Koalice pro Hradec, která je uskupením zástupců KDU-ČSL a Nestraníků, chce v podzimních komunálních volbách v Hradci Králové získat alespoň čtyři mandáty. Novinářům to dnes řekla náměstkyně hradeckého primátora Anna Maclová (bezpp), která je v čele kandidátky. Ve volbách před čtyřmi lety skončila Koalice pro Hradec se ziskem dvou mandátů v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu. Kandidátku dnes představili zástupci uskupení.

„Chtěli bychom mít větší sílu prosazovat některé věci, které máme v programu, než tomu bylo doposud. Proto bychom byli rádi alespoň za čtyři mandáty,“ řekla Maclová. A rovnou vyloučila povolební spolupráci s komunisty a extrémně orientovanými stranami. „V tom už máme jasno. Co se týče spolupráce, tak to bychom nechali na vyjednávání po volbách, podle toho, jak dopadnou,“ řekla Maclová.

Z druhého místa kandiduje pedagožka Hana Šimáčková (bezpp), ze třetího technická pracovnice ve vodním hospodářství Růžena Divecká (bezpp) a ze čtvrtého lékař a vysokoškolský učitel Jan Čáp (KDU-ČSL). Na kandidátce jsou třeba i ředitel Biskupského gymnázia v Hradci Králové Jiří Vojáček (KDU-ČSL) nebo europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Mezi priority Koalice pro Hradec patří například problematika dopravy a parkování ve městě, podpora mladých rodin s dětmi, podpora vzniku kreativní pracovních míst nebo vyrovnaný rozpočet města. "V neposlední řadě by neměla zůstat stranou spolupráce s Pardubicemi. Pokud nebudeme postupovat společně jako aglomerace Hradec Králové - Pardubice - Chrudim, tak přijdeme o peníze na dotacích na různé projekty," řekl Zdechovský.

Před čtyřmi lety komunální volby v Hradci vyhrál Hradecký demokratický klub (HDK), který získal téměř 26 procent hlasů a 12 mandátů v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu. Druhé skončilo hnutí ANO se 14 procenty hlasů a šesti zastupiteli. Třetí byla ČSSD s 12 procenty a pěti mandáty. Na čtvrtém místě skončila KSČM se ziskem deseti procent hlasů a čtyř mandátů. Po třech mandátech při zisku přes šest procent hlasů dostaly TOP 09 a ODS. Po dvou křeslech v zastupitelstvu získaly Koalice pro Hradec a Změna pro Hradec. Koalici o síle 22 hlasů vytvořil HDK s ČSSD, TOP 09 a KDU-ČSL, která v Hradci vystupuje pod značkou Koalice pro Hradec. V opozici skončily ANO, KSČM, ODS a Změna pro Hradec.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud