Volby 2018 | V Olomouci s kandidátkami otálejí. Do komunálních voleb byly zatím podány 2 listiny | info.cz

Články odjinud

V Olomouci s kandidátkami otálejí. Do komunálních voleb byly zatím podány 2 listiny

Zatím jen několik kandidátek odevzdaly úřadům k registraci politické strany, hnutí a sdružení, jež se v Olomouci, Prostějově a Přerově chtějí při podzimních komunálních volbách ucházet o hlasy voličů. Politické subjekty, které se chtějí zúčastnit říjnových voleb do městských a obecních zastupitelstev, mají na přípravu kandidátek a jejich odevzdání poslední týden. Termín pro podání kandidátek vyprší 31. července.

"K pondělnímu datu byla přijata jedna přihláška k registraci kandidátní listiny do zastupitelstva Olomouce. Registrace přijatých kandidátních listin bude prováděna dle harmonogramu lhůt až po přezkoumání přihlášek k registraci," řekla dnes ČTK mluvčí olomoucké radnice Radka Štědrá. V roce 2014 se komunálních voleb v Olomouci zúčastnilo 14 politických subjektů.

Do voleb do zastupitelstva Prostějova byly podle mluvčí magistrátu Jany Gáborové dosud podány pouze dvě přihlášky kandidátních listin. O něco aktivnější jsou při odevzdávání přihlášek pro registraci kandidátek politické strany a hnutí v nedalekém Přerově. "Zatím byly podány čtyři přihlášky k registraci kandidátních listin," řekla ČTK mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

S podáváním přihlášek k registraci kandidátek pro komunální volby nespěchají politické strany a hnutí ani v menších městech a obcích. Například na olomouckém magistrátu nyní evidují pouze 20 přihlášek kandidátek do zastupitelstev obcí, které spadají do jeho správního obvodu.

Lídry už zveřejnila většina politických stran a hnutí v Olomouci, Přerově a Prostějově, jejichž členská základna poté ještě pilovala pořadí na dalších místech svých kandidátek. Kandidátky musejí být odevzdány k registraci do příštího úterý.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud