Volby 2018 | Velké převlékání politických dresů: Černoch od Okamury je v ODS, senátorka Syková utekla ČSSD k ANO | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velké převlékání politických dresů: Černoch od Okamury je v ODS, senátorka Syková utekla ČSSD k ANO

Velké převlékání politických dresů: Černoch od Okamury je v ODS, senátorka Syková utekla ČSSD k ANO

Nadcházející komunální a senátní volby předchází celá řada pozoruhodných politických kotrmelců. Například bývalá pravá ruka Tomia Okamury, předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch si pořídil stranickou knížku ODS. A o slovo se hlásí i další – exministr dopravy Pavel Dobeš nebo senátorka Eva Syková, která proti exkolegovi z Akademie věd Jiřímu Drahošovi půjde nově s podporou hnutí ANO. Podrobnosti přinesly  Blesk Zprávy.

Marek Černoch vstupoval do politiky v době, kdy padla vláda Petra Nečase a přišly předčasné volby. Plný ideálů se stal jednou z hlavních tváří hnutí, které reprezentoval především Tomio Okamura. Před čtyřmi lety byl dokonce kandidátem na pražského primátora. Teď už je ale mimo aktivní politiku. Stranickou knížku ale má.

„Chci se aktivně podílet na chodu nejen státu, ale i naší obce. Po krátkém přemýšlení jsem proto vstoupil do ODS a nevylučuji kandidaturu v komunálních volbách. ODS pro mě znamená záruku odpovědnosti “ řekl Černoch v rozhovoru pro Blesk Zprávy.

Na začátku května se dokonce objevil na tradičním prvomájovém mítinku ODS na pražském Petříně, kde se vyfotil i s předsedou strany Petrem Fialou. Černoch je členem ODS v jeho „domovské“ Hostivici, kde nevyloučil kandidaturu v komunálních volbách.

„Myslím, že patřil k opozici Tomia Okamury v době, kdy se jeho klub v minulém volebním období dělil. Věřím, že takových lidí bude víc, že si uvědomí, že SPD, které možná i někteří pravicoví voliči podlehli, není to pravé ořechové a vrátí se k ODS nebo ji začnou znovu volit,“ okomentoval Černochův politický přestup předseda středočeské ODS Jan Skopeček.

Pokud bude chtít Černoch za ODS opravdu kandidovat, bude muset podle Skopečka projít stranickými primárkami.

Návrat či změnu dresu chystají i další. Připomíná se exministr dopravy Pavel Dobeš a doslova pikantní bude souboj o senátorské křeslo mezi Jiřím Drahošem a Evou Sykovou, kterou kdysi nechal vyhodit z Akademie věd. Ta navíc nově kandiduje s podporou ANO. 

Čtěte podrobnosti v pokračování článku na serveru Blesk Zprávy >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Komunální volby 2018

Termín Jak volit Volby do Senátu

5. a 6. října 2018 se uskuteční v Česku volby do obecních zastupitelstev. Primátory, starosty a radní budou Češi moci vybírat pouze v místě svého trvalého bydliště. Systém voličských průkazů v komunálních volbách nefunguje. 

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.