Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velké převlékání politických dresů: Černoch od Okamury je v ODS, senátorka Syková utekla ČSSD k ANO

Velké převlékání politických dresů: Černoch od Okamury je v ODS, senátorka Syková utekla ČSSD k ANO

Nadcházející komunální a senátní volby předchází celá řada pozoruhodných politických kotrmelců. Například bývalá pravá ruka Tomia Okamury, předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch si pořídil stranickou knížku ODS. A o slovo se hlásí i další – exministr dopravy Pavel Dobeš nebo senátorka Eva Syková, která proti exkolegovi z Akademie věd Jiřímu Drahošovi půjde nově s podporou hnutí ANO. Podrobnosti přinesly  Blesk Zprávy.

Marek Černoch vstupoval do politiky v době, kdy padla vláda Petra Nečase a přišly předčasné volby. Plný ideálů se stal jednou z hlavních tváří hnutí, které reprezentoval především Tomio Okamura. Před čtyřmi lety byl dokonce kandidátem na pražského primátora. Teď už je ale mimo aktivní politiku. Stranickou knížku ale má.

„Chci se aktivně podílet na chodu nejen státu, ale i naší obce. Po krátkém přemýšlení jsem proto vstoupil do ODS a nevylučuji kandidaturu v komunálních volbách. ODS pro mě znamená záruku odpovědnosti “ řekl Černoch v rozhovoru pro Blesk Zprávy.

Na začátku května se dokonce objevil na tradičním prvomájovém mítinku ODS na pražském Petříně, kde se vyfotil i s předsedou strany Petrem Fialou. Černoch je členem ODS v jeho „domovské“ Hostivici, kde nevyloučil kandidaturu v komunálních volbách.

„Myslím, že patřil k opozici Tomia Okamury v době, kdy se jeho klub v minulém volebním období dělil. Věřím, že takových lidí bude víc, že si uvědomí, že SPD, které možná i někteří pravicoví voliči podlehli, není to pravé ořechové a vrátí se k ODS nebo ji začnou znovu volit,“ okomentoval Černochův politický přestup předseda středočeské ODS Jan Skopeček.

Pokud bude chtít Černoch za ODS opravdu kandidovat, bude muset podle Skopečka projít stranickými primárkami.

Návrat či změnu dresu chystají i další. Připomíná se exministr dopravy Pavel Dobeš a doslova pikantní bude souboj o senátorské křeslo mezi Jiřím Drahošem a Evou Sykovou, kterou kdysi nechal vyhodit z Akademie věd. Ta navíc nově kandiduje s podporou ANO. 

Čtěte podrobnosti v pokračování článku na serveru Blesk Zprávy >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín Jak volit Volby do Senátu

Praha Brno Ostrava

5. a 6. října 2018 se uskutečnily v Česku volby do obecních zastupitelstev. Komunální volby se konají jednou za čtyři roky, to znamená, že příště budou Češi volit starosty a zastupitele v roce 2022.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na webu Blesk.cz>>>

Aktuální výsledky naleznete zde>>>