Volby 2018 | Velké převlékání politických dresů: Černoch od Okamury je v ODS, senátorka Syková utekla ČSSD k ANO | info.cz

Články odjinud

Velké převlékání politických dresů: Černoch od Okamury je v ODS, senátorka Syková utekla ČSSD k ANO

Nadcházející komunální a senátní volby předchází celá řada pozoruhodných politických kotrmelců. Například bývalá pravá ruka Tomia Okamury, předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch si pořídil stranickou knížku ODS. A o slovo se hlásí i další – exministr dopravy Pavel Dobeš nebo senátorka Eva Syková, která proti exkolegovi z Akademie věd Jiřímu Drahošovi půjde nově s podporou hnutí ANO. Podrobnosti přinesly  Blesk Zprávy.

Marek Černoch vstupoval do politiky v době, kdy padla vláda Petra Nečase a přišly předčasné volby. Plný ideálů se stal jednou z hlavních tváří hnutí, které reprezentoval především Tomio Okamura. Před čtyřmi lety byl dokonce kandidátem na pražského primátora. Teď už je ale mimo aktivní politiku. Stranickou knížku ale má.

„Chci se aktivně podílet na chodu nejen státu, ale i naší obce. Po krátkém přemýšlení jsem proto vstoupil do ODS a nevylučuji kandidaturu v komunálních volbách. ODS pro mě znamená záruku odpovědnosti “ řekl Černoch v rozhovoru pro Blesk Zprávy.

Na začátku května se dokonce objevil na tradičním prvomájovém mítinku ODS na pražském Petříně, kde se vyfotil i s předsedou strany Petrem Fialou. Černoch je členem ODS v jeho „domovské“ Hostivici, kde nevyloučil kandidaturu v komunálních volbách.

„Myslím, že patřil k opozici Tomia Okamury v době, kdy se jeho klub v minulém volebním období dělil. Věřím, že takových lidí bude víc, že si uvědomí, že SPD, které možná i někteří pravicoví voliči podlehli, není to pravé ořechové a vrátí se k ODS nebo ji začnou znovu volit,“ okomentoval Černochův politický přestup předseda středočeské ODS Jan Skopeček.

Pokud bude chtít Černoch za ODS opravdu kandidovat, bude muset podle Skopečka projít stranickými primárkami.

Návrat či změnu dresu chystají i další. Připomíná se exministr dopravy Pavel Dobeš a doslova pikantní bude souboj o senátorské křeslo mezi Jiřím Drahošem a Evou Sykovou, kterou kdysi nechal vyhodit z Akademie věd. Ta navíc nově kandiduje s podporou ANO. 

Čtěte podrobnosti v pokračování článku na serveru Blesk Zprávy >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud