Články odjinud

Vesnice, kde nebudou volby: V Němčicích na Strakonicku nepodali kandidátku, nikdo nechce být starostou

Vesnice, kde nebudou volby: V Němčicích na Strakonicku nepodali kandidátku, nikdo nechce být starostou

V Němčicích na Strakonicku se neuskuteční komunální volby v řádném říjnovém termínu. Bude to jediná obce v Jihočeském kraji, kde se volby nebudou konat. Důvodem je to, že v Němčicích neodevzdal žádný politický subjekt kandidátní listinu. ČTK to dnes řekla Alena Karvánková z odboru legislativy a vnitřních věcí jihočeského krajského úřadu.

"Kandidátní listinu jsme měli, ale nikdo nechtěl být starostou. Proto jsme ji nakonec ani neodevzdali. Připadalo nám to v této situaci zbytečné," řekl ČTK místostarosta Němčic Lukáš Dlauhoweský.

Termín mimořádných voleb vypíše ministerstvo vnitra do 30 dnů po skončení těch řádných. Do té doby povede obec správce určený ministerstvem vnitra. Němčice mají neuvolněné starostu i místostarostu, kteří povinnosti na úřadu vykonávají až po svém zaměstnání. "Je to časově velmi náročné. Navíc narážíme v řadě věcí na nezájem lidí, což také není moc motivující," uvedl. V Němčicích žije přibližně 100 obyvatel a vede je sedmičlenné zastupitelstvo.

Volby v Jihočeském kraji se v řádném termínu, který je stanovený na 5. a 6. října, uskuteční v 623 obcí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I techto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud