Články odjinud

Víme první! Podívejte se na programové prohlášení nové magistrátní koalice. Komentář Michala Půra

Víme první! Podívejte se na programové prohlášení nové magistrátní koalice. Komentář Michala Půra

Pirátská strana, Spojené síly pro Prahu a hnutí Praha sobě se rozhodly uzavřít následující koaliční smlouvu. Její porušení bude trestáno nuceným odsunem do Brna. Vyzbrojte se nadhledem a projděte si s námi jednotlivé body následujícího recesistického textu, než v hlavním městě vznikne skutečná koaliční dohoda.

1) Strany koalice se zavazují, že během jednoho roku vybudují téměř 90 kilometrů cyklostezek na 90 kilometrech silnic v Praze. Náklady nesmí překročit cenu použité barvy. Tam, kde jsou na silnici dva pruhy, bude jeden určen cyklistům.

2) V celém městě bude zavedena jednotná omezená rychlost pro automobily 30 kilometrů za hodinu. Platí i pro dálnice a rychlostní silnice. Ve směru z kopce bude levý pruh dálnice určen cyklistům, aby bylo umožněno předjíždět automobily.

3) Koalice se zavazuje vybudovat sociální byt pro každou rodinu na území hlavního města. O přidělení bude rozhodovat komise složená ze zástupců uličních výborů. Rodiny, které neuspějí, budou vystěhovány mimo Prahu, aby koalice nemohla být obviněna, že nedodržela slib.

4) Taxikáři budou postaveni mimo zákon.

5) Magistrála nebude zahloubena, ale rovnou zrušena. Na jejím místě vyroste místo pro nonstop sousedské slavnosti. Dotace stánkařům zajistí Magistrát hlavního města Prahy po poradě s Prahou sobě.

6) Funkci primátora nahradí takzvaná Triáda v duchu hesla „víc hlav, víc ví“. Pokud se ukáže, že neví, Triáda může být doplněna neomezeným počtem lidí podle hesla „všechno patří všem“. 

7) Mobilní signál v metru bude zřízen okamžitě na základě dohody s operátory. Pokud smlouvu nepodepíší, jejich vysílače v celém hlavním městě budou zabaveny a stanou se majetkem města. Místo v čele znárodňovacího výboru patří Pirátské straně.

8) Koalice se přihlásila ke slibu Pirátů, že vysází v Praze milion stromů. Aby tento slib mohl být realizován, bude nezbytně nutné vykácet některé parky.

9) Kupony na MHD se budou prodávány na splátky, tak jak navrhla Praha sobě. Úvěry zajistí Petr Stuchlík, který momentálně není pracovně vytížen.

10) Zavedeme Den bez aut, který bude trvat 365 dní v roce.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek