Články odjinud

Volební anketa INFO.CZ: Zjistěte, který kandidát je vám názorově nejbližší

Volební anketa INFO.CZ: Zjistěte, který kandidát je vám názorově nejbližší

Komunální volby jsou za dveřmi a mnozí z vás možná ještě váhají, komu dají svůj hlas. Možností, jak zjistit, kdo je vhodným kandidátem, může být několik. Uvědomělí voliči možná prohlížejí programy jednotlivých stran. Kdo chce rychlé rozhodnutí bez podrobnějších informací, může zkusit volební kalkulačku. INFO.CZ si pro vás ale připravilo názory jednotlivých kandidátů na nejpalčivější problémy Prahy, Brna a Ostravy. Přehledně i s kontextem.

Praha

V Praze se o přízeň voličů uchází celkem 29 hnutí a stran. Jsou mezi nimi jak zkušení politici, kteří prošli parlamentem, tak nováčci, kteří politické zkušenosti teprve sbírají. Redakce položila lídrům celkem 11 otázek. Kandidáti v nich odpovídali, jaký je podle nich největší problém Prahy a jak by ho chtěli řešit, s kým by si dovedli představit vládu v koalici, co chtějí dělat s katastrofálním stavem mostů a metrem D, nebo jak chtějí zlepšit dostupnost bydlení a školek.

Brno

Brňané mohou v komunálních volbách vybírat ze 22 kandidátních listin. Jsou mezi nimi jak současné vládnoucí strany jako ANO, lidovci, Žít Brno a Piráti, ale i nová uskupení jako „Maffie.cz. Hoď sem velké křížek pro betelné Štatl, zaslouží si to!“ nebo Slušní lidé a Soukromníci. Lídrů relevantních uskupení jsme se zeptali, kam by chtěli město během svého mandátu posunout, jak by chtěli řešit situaci ohledně přesunu hlavního vlakového nádraží a jaké plány mají s výstavištěm a Velkou cenou.

Ostrava

V Ostravě nabízí své kandidáty voličům celkem 15 stran a hnutí. Mandát chtějí obhájit i politici hnutí Ostravak a na radnici se chce dostat i nové uskupení LEČO. Redakce se lídrů například zeptala, s kým by chtěli vytvořit koalici, jak budou bojovat se znečištěním ovzduší, jak by chtěli modernizovat zdejší průmysl a využít turistický potenciál města.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek