Články odjinud

Za Piráty ani pod narkózou, píše spisovatelka. Přesto za ně kandiduje. Zneužili mé jméno, zlobí se

Za Piráty ani pod narkózou, píše spisovatelka. Přesto za ně kandiduje. Zneužili mé jméno, zlobí se

Po kandidátech, co vylézají z popelnic, je to další volební bizár. Nebo spíš pirátství? Spisovatelka Milena Tomešová Košulič kandiduje v Praze 16 za Piráty, jen o tom podle svých slov vůbec neví. „Za Piráty bych nekandidovala ani pod narkózou,“ píše. „Teď se s tím už nedá nic dělat,“ říká k tomu šéf mediálního odboru Pirátů Mikuláš Ferjenčík. Pirátští volební zmocněnci totiž odjeli z Prahy.

Spisovatelka kvůli tomu napsala otevřený dopis šéfovi Pirátů Ivanu Bartošovi, jeho strana s tím ale nestihla nic udělat v zákonné lhůtě, dokdy je možné měnit volební kandidátky. Tomešová Košulič tak kandiduje, i když kandidovat nechce. „S překvapením jsem zjistila, že se mé jméno octilo na kandidátní listině Pirátů, i když jsem o kandidaturu nikterak neusilovala, k ničemu takovému jsem se nezavázala, natož abych pak připojila svůj podpis. Piráti tedy zneužili mé jméno a pověst,“ píše pirátská „kandidátka“ Bartošovi.

Ferjenčík říká, že Piráti dohledali souhlasný podpis Tomešové Košulič s její kandidaturou, jenže ani svědek podpisu není v Praze. „Musíme ověřit okolnosti, jestli to třeba podepsala a pak si to rozmyslela. Musíme počkat na výsledky voleb,“ říká Ferjenčík. A co když lidé Tomešovou Košulič zvolí, i když nikam kandidovat nechce? Mediální šéf Pirátů má pirátskou odpověď. „Neočekávám, že by byla zvolená,“ řekl. Tak tomu se fakt říká „na prahu změny“, jak zní Pirátský volební slogan.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek