Volby 2018 | Zoufalec týdne: Tomio Okamura (a pejskaři). Komentář Petra Holce | info.cz

Články odjinud

Zoufalec týdne: Tomio Okamura (a pejskaři). Komentář Petra Holce

Máme sice tropické léto, politicky ale začíná i v rozpálené Praze přituhovat. A hlavně pro nás pejskaře, jestli si tak můžu říkat, protože i já mám psa. A teď ze mě chce Tomio Okamura a jeho banda jménem SPD udělat něco na způsob pejskařské policie neboli domobrany. A to už přestává legrace i na formát typu Okamury. Konečně chápu, proč Nejvyšší soud rozhodl, že mu v médiích můžeme říkat Pitomio.

„Chceme zřídit psí hlídky namísto nefunkční pochůzkové služby státní policie,” slíbil při představení pražské kandidátky SPD Robert Vašíček, kandidát na starostu Prahy 11. Takže nejdřív venčení prasat u mešit, jak nám před časem poradil sám velký „imám“ Okamura, a teď psi v ulicích. A sakra! Když jsem slyšel slova o pražských pejskařích, málem jsem se zaradoval: Okamura kdysi sliboval „konec bordelu“ a nejen já vím, že po nás pejskařích se často musí uklízet. Ano, psí fekálie.

No, a když se dívám na „mozkový trust“ SPD, jak teď o sobě tahle parta mluví, tak mě hned napadlo, že by nám Pražanům nejlíp pomohla za volantem čistících vozíků, co z ulic vysávají nejen psí výkaly. Konečně by snad pro nás něco fakt udělali, jak pořád slibují. Před časem jsem totiž málem nahnal prasata před mešity, jenže jsem zjistil, že u nás prakticky žádné nejsou. Jen si pamatuju, že kdysi do londýnské mešity vyrazil i Okamura, to ale ještě hlásal multikulturalismus. A taky ve svých knihách psal, že jsme Boží rukou.

A teď po mě Vašíček chce, abych při venčení svého psa odhaloval „kriminálně závadnou činnost“. Jednu už jsem vlastně odhalil i bez psa a to během sledování představení pražské kandidátky SPD připomínající spiknutí hlouposti. „Mezi mé koníčky nepatří squatting, požívání měkkých a tvrdých drog, pletení si vlasů do dredů,” představil se totiž Petr Bednář, pro změnu kandidát SPD na starostu Prahy 3. Díval jsem se na něj a málem slyšel, že to mezi jeho koníčky naopak patří. V SPD se totiž vzájemně úplně netrumfují v rétorických schopnostech.

Bednář samozřejmě cílil na Piráty, z nichž teď SPD v rámci zoufalosti dělá „narkomany“ a „alkoholiky“. Oběma stranám poslední dobou klesly volební preference a hlavně SPD se chytila do vlastní pasti. Před časem se jí podařilo z Česka, jehož se migranti děsí jak čert kříže, udělat virtuálně migrantský ráj plný mešit, šaríi a Alláha tak zručně, že se tomu radši přizpůsobily i ostatní strany. Dokonce i Karel Schwarzenberg přestal říkat, že jsou Češi méně kulturní.

Tím ovšem Okamurovi sebraly jeho jediné a navíc neexistující téma. SPD teď proto pořádně „zabrušuje“. Pusťte si – anebo radši ne – SPD TV a i Jaromír Soukup z TV Barrandov najednou vypadá stejně mile jako pozdní Alexander Hemala. Podle SPD jsme v podstatě ve válce a musíme proto mobilizovat národní síly. Screenshoty s Okamurou vypadají jak screenshoty kluků z Islámského státu, když se na někom chystají vykonat Alláhovou pomstu. Kdybych se ještě pořád nesmál, fakt bych se lekl.

Nejvíc vám ale o „mozkovém trustu“ SPD a taky o tom, co by pro Česko udělal, řekne vlastní web strany. Na něm kromě jiného pořád slibuje, že Česko vyvede z EU „po anglicku“. Aha. V Británii totiž nedávno kvůli stále zpackanějšímu brexitu vyzvali k hromadění zásob jídla i dalších životně potřebných věcí. Pusťte Okamuru ke státnímu kormidlu a sejdeme se všichni ve food bankách.

Proč: Pozoruhodné stanovy ANO a SPD autor: INFO.CZ

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud