Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Macronova starší manželka budí pozornost. Psycholog Weiss: Rozhodně nejde o normální vztah

Macronova starší manželka budí pozornost. Psycholog Weiss: Rozhodně nejde o normální vztah

Bouřlivý vztah s manželkou, která je téměř o čtvrt století starší než pravděpodobný budoucí prezident Francie, spadá podle psychologa Petra Weisse do škatulky nenormálního vztahu. Proč si Macron podle psychologa vzal svou bývalou učitelku? A jaké další pikantnosti odhalil prezidentský kandidát v nové knize? 

Každý je svého štěstí strůjcem. Pokud je však někdo očekávaný budoucí prezident Francie, stane se jeho štěstí nejpropíranějším tématem země galského kohouta za poslední týdny. A tak téměř každý Francouz už ví, že zatímco Macron příští rok oslaví kulatou čtyřicítku, případná první dáma Francie Brigitte Trogneuxová je o plných 24 let starší. Jak takový funguje, vysvětluje sexuolog Petr Weiss.

„Jedná se rozhodně o výjimečný typ vztahu, o běžnou záležitost či trend se v žádném případě nejedná. Mnohem častější je situace, kdy je věkový rozdíl posunutý opačným směrem – tedy starší muž a mladší žena,“ říká pro INFO.CZ psycholog a sexuolog. „Už z biologického pohledu to je a bude výjimečné, muži vždy hledají a budou hledat mladší a plodnější partnerky,“ dodává Weiss.

S ním souhlasí i psycholog Zdeněk Krpoun. „Mužů se staršími partnerkami je stále méně než s mladšími a možná to tak ještě dlouhá staletí bude,“ tvrdí Krpoun ve svém článku pro server Psychologie.

Proč se tedy mladí muži do svazků se zralými ženami hrnou? Macronovi bylo teprve 15 let, když se tehdy vdané profesorky se třemi dětmi zakoukal. „Důvody, proč se muži takovéto vztahy rozhodnou začít, jsou různé. Nejčastěji však muž hledá mateřský, chápavý typ ženy. Takový, který mu dobře rozumí a dokáže se o něj postarat. Ve chvíli, kdy tyto žádané vlastnosti nenachází u svých vrstevnic, tak se obrací ke zralejším ženám, které mu náhle imponují,“ naznačuje Weiss.

O životní cestě Macrona vyšla v minulých dnech kniha novinářky Anne Fuldaové s názvem Emmanuel Macron: Dokonalý mladý muž. Prezidentský kandidát tam otevřeně hovoří o svém romantickém příběhu, který začala na jezuitském gymnáziu. Z knihy nicméně není jasné, kdy láska přerostla do milostného vztahu. „Emmanuelovi rodiče zdůraznili, že nepodali stížnost proti Brigitte Auziereové (jak se Trogneuxová jmenovala v době, kdy byla vdaná) kvůli vztahu s nezletilým,“ napsala Fuldaová.

Trogneuxová, která se v případě Macronova volebního vítězství stane francouzskou první dámou, však zůstává diskrétní. „Nikdo se nikdy nedozví, ve které chvíli se náš příběh změnil v milostný. To je naše tajemství,“ říká rázně.

Model starší žena – mladší muž funguje i u Macronovy soupeřky pro nadcházející druhé kolo prezidentské volby, které se uskuteční 7. května. Marine Le Penová je totiž rovněž starší, než její životní partner Luis Aliot. V tomto případě je však věkový rozdíl mnohem méně výrazný - pouhý jeden rok.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744