Pencova Kozí alternativa ukončila činnost. Podpoří Piráty | info.cz

Články odjinud

Pencova Kozí alternativa ukončila činnost. Podpoří Piráty

Politické hnutí Kozí alternativa, jehož nejznámějším představitelem a pověřeným předsedou je aktivista Stanislav Penc, ukončilo činnost. Zástupci hnutí podpoří Piráty. ČTK o tom dnes informoval Penc, který za hnutí v roce 2014 neúspěšně kandidoval do Senátu.

"Na základě rozhodnutí valné hromady politického hnutí Kozí alternativa toto hnutí s konečnou platností zaniká. Představitelé Kozí alternativy podpoří ve volbách a v další činnosti Českou pirátskou stranu," uvedl Penc. Kozí alternativa podle něj vznikla před čtyřmi roky především proto, aby mohl být slyšet hlas lidí, kteří vědí, že se bytí na tomto světě nezakládá jen na ekonomickém růstu a společenském postavení, ale i na radostech, odpočinku, možnosti změny a hledání vlastní životní cesty.

"Jelikož na české politické scéně došlo za poslední čtyři roky k výraznému posunu, rozhodli jsme se netříštit síly těch, co se o politické dění zajímají a aktivně do něho vstupují," doplnil Penc. Piráty představitelé Kozí alternativy podporují, protože si myslí, že budou nejlépe prosazovat zásady a program končícího hnutí.

Penc je známý zejména kvůli pořádání Kozích mejdanů v Milkovicích na Jičínsku. Letní akce věnovaná kozám a svobodomyslnému způsobu života tradičně nabízí hudební produkce, autorská čtení či divadelní vystoupení. V minulosti Penc mimo jiné pořádal koncerty na protest proti policejnímu zásahu na technoparty CzechTek v roce 2005, jako bývalý disident opakovaně kritizoval práci vedení Ústavu pro studium totalitních režimů.

Politicky aktivní byl Penc už dřív, v roce 2006 byl volebním lídrem Strany zelených v Královéhradeckém kraji. V červenci 2009 zveřejnil Penc databázi zhruba 770.000 lidí, které vedla Státní bezpečnost (StB) v takzvané evidenci zájmových osob. Později zpřístupnil také seznamy více než 15.000 zaměstnanců StB.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud