Babiš bude volit Zemana. Byl za mnou Mynář, ale žádné dohody nemáme, tvrdí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš bude volit Zemana. Byl za mnou Mynář, ale žádné dohody nemáme, tvrdí

Babiš bude volit Zemana. Byl za mnou Mynář, ale žádné dohody nemáme, tvrdí

Premiér Andrej Babiš v prezidentské volbě podpoří současného prezidenta Miloše Zemana, kterého považuje za silnou osobnost. Babiš na tiskové konferenci zdůraznil, že se jedná o jeho názor, nikoliv o postoj hnutí ANO. 

Babiš při odůvodňování svého rozhodnutí vyjmenoval celou řadu předností, jimiž dle jeho názoru disponuje prezident Zeman. Premiér například uvedl, že Zeman nekrade, jsou za ním výsledky, drží slovo a jezdí do krajů za lidmi. Je prý také hrdý na svoji zemi a dělá pro ni maximum. Babiš zároveň uvedl, že s prezidentem v některých věcech nesouhlasí. Zeman dle jeho názoru kupříkladu občas zbytečně polarizuje společnost.

Že by se jednalo o nějakou reciprocitu, jak dříve naznačovaly někteří politici, ale Babiš odmítl. „Chápu, že se to nemusí někomu líbit, ale žádné dohody s prezidentem nemáme,“ řekl Babiš s tím, že pokud bude premiérem, zahraniční politika bude orientovaná ve prospěch EU a NATO.

Přestože Babiš tvrdí, že prezident Zeman má svoji hrdost a nikdy by ho o podporu nepožádal, přiznal, že ho hradní kancléř Vratislav Mynář požádal o schůzku a on se s ním setkal. „Přišel s kolegou, který nebyl avizován. Nemá to žádný vliv na moje rozhodování,“ dušoval se Babiš.  

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

V italském Janově se zřítil dálniční most. Zemřelo nejméně 35 lidí, dolů spadl i český kamion

Na frekventované dálnici v Janově na severu Itálie se dnes přibližně v 11:50 SELČ zřítilo několik desítek metrů mostu Morandi. Kraj Ligurie, jehož je Janov hlavní městem, s odvoláním na hasiče oznámil, že zemřelo 35 lidí. Nejméně 13 lidí bylo při neštěstí zraněno, stav některých z nich je podle italského ministra vnitra Mattea Salviniho vážný. Spolu s vozovkou spadly zhruba dvě desítky aut. Podle informací České televize mezi nimi byl i český kamion, řidič přežil. Hasiči se podle agentury AP obávají, aby na místě neštěstí neexplodovaly rozvody plynu.

V sutinách je podle policistů rozdrcených několik osobních vozů, zatímco ty nákladní skončily v řece pod mostem. Podle prvních zpráv zřícení části stavby i s pilířem způsobil sesuv půdy. Mostní vozovka spadla během prudkého deště, uvedl server RaiNews.

Agentura ANSA uvedla, že se zhroutila zhruba 100 metrů dlouhá část mostní vozovky. Nejdelší část vozovky spadla do řeky pod mostem, některé velké bloky ale dopadly i na obytné domy a průmyslové haly. Obytné domy v okolí mostu byly následně preventivně evakuovány. Na místě jsou požárníci, policie a záchranná služba.

HTML box

HTML box

Most vede přes nákupní centra, továrny, několik obytných domů, železniční trať do Milána a řeku Polcevera. Úroveň vozovky je ve výšce 45 metrů. Stavba pochází ze 60. let minulého století a v roce 2016 prošla úpravami. Místní mu přezdívají Brooklynský most. Most je důležitou spojnicí mezi severními regiony Itálie a ligurskými plážemi pod Janovem, dálnice A10 se posléze stáčí na západ na francouzské pobřeží.

HTML box

Link

-1