Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš bude volit Zemana. Byl za mnou Mynář, ale žádné dohody nemáme, tvrdí

Babiš bude volit Zemana. Byl za mnou Mynář, ale žádné dohody nemáme, tvrdí

Premiér Andrej Babiš v prezidentské volbě podpoří současného prezidenta Miloše Zemana, kterého považuje za silnou osobnost. Babiš na tiskové konferenci zdůraznil, že se jedná o jeho názor, nikoliv o postoj hnutí ANO. 

Babiš při odůvodňování svého rozhodnutí vyjmenoval celou řadu předností, jimiž dle jeho názoru disponuje prezident Zeman. Premiér například uvedl, že Zeman nekrade, jsou za ním výsledky, drží slovo a jezdí do krajů za lidmi. Je prý také hrdý na svoji zemi a dělá pro ni maximum. Babiš zároveň uvedl, že s prezidentem v některých věcech nesouhlasí. Zeman dle jeho názoru kupříkladu občas zbytečně polarizuje společnost.

Že by se jednalo o nějakou reciprocitu, jak dříve naznačovaly někteří politici, ale Babiš odmítl. „Chápu, že se to nemusí někomu líbit, ale žádné dohody s prezidentem nemáme,“ řekl Babiš s tím, že pokud bude premiérem, zahraniční politika bude orientovaná ve prospěch EU a NATO.

Přestože Babiš tvrdí, že prezident Zeman má svoji hrdost a nikdy by ho o podporu nepožádal, přiznal, že ho hradní kancléř Vratislav Mynář požádal o schůzku a on se s ním setkal. „Přišel s kolegou, který nebyl avizován. Nemá to žádný vliv na moje rozhodování,“ dušoval se Babiš.  

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz