Babišova podivná hra vytváří předpolí pro zvolení Zemana, je to něco za něco, říká Benda | info.cz

Články odjinud

Babišova podivná hra vytváří předpolí pro zvolení Zemana, je to něco za něco, říká Benda

Pokračování tandemu Zeman-Babiš, nebo jeho omezení? Právě na tuto otázku podle poslance ODS Marka Bendy odpoví blížící se prezidentské volby. Sestavování menšinového kabinetu ANO a odborníků považuje za účelovou věc, která má právě zvolení Miloše Zemana pomoct. Proč mluví v souvislosti se zmíněným tandemem o „podivné hře“ a co hnutí ANO brání v bližší spolupráci s SPD? Podívejte se na část rozhovoru. Dělají ze sebe Babišovi ministři onuce? A proč chce podle Bendy Babiš zničit systém vybudovaný po r. 1989? Celé interview najdete níže. 

Babišovi ministři ze sebe nechají dělat onuce. Divím se, co si nechají líbit, říká Marek Benda autor: INFO.CZ

Chcete mít přehled o všech rozhovorech? Sledujte pořad Štrunc! také na facebooku.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Čapí hnízdo je ložený případ. Babiš spoléhá na záchranné lano od Zemana, říká Jelínek

Budoucí ministr kultury Lubomír Zaorálek je pro Andreje Babiše mnohem vážnější soupeř než Michal Šmarda, tvrdí politický analytik Lukáš Jelínek. V rozhovoru s Pavlem Štruncem připomíná, že Zaorálek před volbami do Poslanecké sněmovny proti Babišovi vedl ostrou kampaň. Je to navíc schopný rétor, který má za sebou desítky let v nejvyšších politických patrech. Premiér má přitom před sebou rušný podzim. V kauze Čapí hnízdo může čelit obžalobě, případ je dle Jelínka „ložený“. I kvůli tomu si šéf hnutí ANO nechce zkomplikovat vztahy s prezidentem Milošem Zemanem. Jak Jelínek připomíná – v případě obžaloby mu Zeman může hodit záchranné lano ve formě abolice. Posunulo se Česko do poloprezidentského systému? Za jakých podmínek by ČSSD ustoupila od vládní spolupráce s ANO? Proč by se poslanci sociální demokracie měli přidat k žalobě na prezidenta? Podívejte se na video v úvodu článku.

LinkLink