Články odjinud

Brněnský politik napsal o prezidentově rakovině. Je to svině, vrátil úder Zeman. Hrad žádá 5 milionů

Brněnský politik napsal o prezidentově rakovině. Je to svině, vrátil úder Zeman. Hrad žádá 5 milionů

Prezident Miloš Zeman ve svém pořadu na TV Barrandov reagoval na facebookový post radního městské části Brno-střed Svatopluka Bartíka (Žít Brno). Bartík na začátku týdne napsal, že Zeman tají rakovinu, odmítá léčbu a že mu zbývá nanejvýš sedm měsíců života. Zemanův ošetřující lékař tuto diagnózu označil za nesmysl a Zeman dnes brněnského politika v televizi označil za „svini“. Žádá po něm pět milionů korun.

„Kdybych řekl, že je svině, tak by mě někdo obvinil z vulgarismu. A on je svině,“ konstatoval Zeman na adresu Bartíka. Hrad brněnského politika ve středu zažaloval a podal na něj trestní oznámení. „Budeme vyžadovat nejenom omluvu, ale také pět milionů korun,“ řekl Zeman a připomněl starou kauzu s kontroverzním billboardem, který útočil na Václava a Dagmar Havlovi.

Pokud Hrad peníze vysoudí, půjdou podle Zemana na pomoc dětem v Klokáncích. „Kdybychom to vysoudili, tak to samozřejmě dáme do mého volebního fondu a prostředky, které v něm zůstanou, tak můžu darovat na charitativní účely,“ dodal prezident.

Bartík svůj facebookový post – u nějž odmítl zveřejnit zdroj závažných informací – zdůvodnil právem veřejnosti znát zdravotní stav hlavy státu. Po vlně kritiky ho ze sociální sítě odstranil. „Nečekal jsem, že moje úterní informace vyvolá nejen takovou bouři, ale zejména takovou vlnu negativních emocí směřujících jak na mě, tak na prezidenta. Proto svůj pondělní post nyní deaktivuji,“ uvedl Bartík.

1080p 720p 360p
Mluvit o Zemanově rakovině je ohavnost, žaloba na ochranu osobnosti by mohla uspět, říká Sokol

O Zemanových zdravotních komplikacích se v posledních týdnech nanovo intenzivně diskutuje. Hrad na spekulace a prohlášení brněnského radního reagoval zveřejněním údajného prohlášení Zemanova ošetřujícího lékaře. „Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu. Jedná se o zcela vymyšlené, ničím nepodložené zprávy,“ uvedl dle oficiálních stránek Miloslav Kalaš. Lékařskou zprávu ovšem prezidentská kancelář zveřejnit odmítá.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

1080p 720p 360p
Útoky na Zemana jsou špína a eklhaft, týráme starého nemocného člověka, říká Zábranský

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Překvapivý zvrat: Mach odstoupil z čela kandidátky Svobodných pro evropské volby

Petr Mach podle důvěryhodných zdrojů INFO.CZ rezignoval na lídra kandidátky Svobodných do evropských voleb. Učinil tak dnes na republikovém výboru, kde strana ladila podobu kandidátky pro volby do Evropského parlamentu. Machovo rozhodnutí přichází jen několik dní poté, co se v médiích objevila zpráva o krachu společného projektu Svobodných a Realistů.

Bývalý europoslanec a exšéf strany Mach byl zvolen lídrem kandidátky Svobodných letos v červenci. V primárních volbách, kde hlasovali členové a registrovaní příznivci, dostal 47 % hlasů voličů. „Budu dělat maximum, abychom toto vítězství v primárkách převtělili v úspěch ve volbách do EP 2019. Věřím v budoucnost Svobodných a našich myšlenek,“ komentoval tehdy Mach své vítězství.

Link

Nakonec ale Mach stranu do evropských voleb nepovede. Podle důvěryhodných zdrojů INFO.CZ dnes na lídra kandidátky rezignoval. Jeho rozhodnutí přichází po krachu společného projektu Svobodných a Realistů pro květnové volby do Evropského parlamentu.

Podle serveru iDNES.CZ domlouvali Svobodní vytvoření společné formace s Realisty už na jaře, podepsána byla dokonce i smlouva o spolupráci. V čele nové formace měl stát Václav Klaus mladší, kandidátku měli doplnit Mach či zakladatel Realistů Petr Robejšek.

Ze společného projektu ale sešlo. Podle serveru iDNES.CZ se mezi sebou nepohodli jednotliví aktéři, kvůli penězům i složení kandidátky. „U Realistů byl nějaký vývoj. Necítili se na některé věci, například finanční plnění, takže tu smlouvu vypověděli,“ objasnil Mach serveru. 

Klaus mladší údajně navíc z osobních důvodů ztratil chuť se angažovat a zůstává v ODS.

Link

Kdo povede Svobodné do evropských voleb, v nichž strana obhajuje jeden mandát, zatím známo není. 

-1