Brněnský politik napsal o prezidentově rakovině. Je to svině, vrátil úder Zeman. Hrad žádá 5 milionů | info.cz

Články odjinud

Brněnský politik napsal o prezidentově rakovině. Je to svině, vrátil úder Zeman. Hrad žádá 5 milionů

Prezident Miloš Zeman ve svém pořadu na TV Barrandov reagoval na facebookový post radního městské části Brno-střed Svatopluka Bartíka (Žít Brno). Bartík na začátku týdne napsal, že Zeman tají rakovinu, odmítá léčbu a že mu zbývá nanejvýš sedm měsíců života. Zemanův ošetřující lékař tuto diagnózu označil za nesmysl a Zeman dnes brněnského politika v televizi označil za „svini“. Žádá po něm pět milionů korun.

„Kdybych řekl, že je svině, tak by mě někdo obvinil z vulgarismu. A on je svině,“ konstatoval Zeman na adresu Bartíka. Hrad brněnského politika ve středu zažaloval a podal na něj trestní oznámení. „Budeme vyžadovat nejenom omluvu, ale také pět milionů korun,“ řekl Zeman a připomněl starou kauzu s kontroverzním billboardem, který útočil na Václava a Dagmar Havlovi.

Pokud Hrad peníze vysoudí, půjdou podle Zemana na pomoc dětem v Klokáncích. „Kdybychom to vysoudili, tak to samozřejmě dáme do mého volebního fondu a prostředky, které v něm zůstanou, tak můžu darovat na charitativní účely,“ dodal prezident.

Bartík svůj facebookový post – u nějž odmítl zveřejnit zdroj závažných informací – zdůvodnil právem veřejnosti znát zdravotní stav hlavy státu. Po vlně kritiky ho ze sociální sítě odstranil. „Nečekal jsem, že moje úterní informace vyvolá nejen takovou bouři, ale zejména takovou vlnu negativních emocí směřujících jak na mě, tak na prezidenta. Proto svůj pondělní post nyní deaktivuji,“ uvedl Bartík.

Mluvit o Zemanově rakovině je ohavnost, žaloba na ochranu osobnosti by mohla uspět, říká Sokol autor: INFO.CZ

O Zemanových zdravotních komplikacích se v posledních týdnech nanovo intenzivně diskutuje. Hrad na spekulace a prohlášení brněnského radního reagoval zveřejněním údajného prohlášení Zemanova ošetřujícího lékaře. „Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu. Jedná se o zcela vymyšlené, ničím nepodložené zprávy,“ uvedl dle oficiálních stránek Miloslav Kalaš. Lékařskou zprávu ovšem prezidentská kancelář zveřejnit odmítá.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

Útoky na Zemana jsou špína a eklhaft, týráme starého nemocného člověka, říká Zábranský autor: INFO.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Obchodník s deštěm osiřel. Kapela Kryštof ukončila spolupráci s koncernem Agrofert

Jedno z nejvýraznějších spojenectví české hudební a politické scény padlo. Kapela Kryštof se zpěvákem Richardem Krajčem v čele ukončila spolupráci s koncernem Agrofert, který spadá do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. „Nemáme žádné závazky ani smluvní vztahy,“ potvrdil INFO.CZ manažer kapely.

Agrofert dosud podporoval především takzvané Kryštof kempy, což jsou festivaly plně v režii ostravské kapely. Koncern figuruje ještě na loňských pozvánkách, letos se tyto festivaly nekonají a na pozvánce na rok 2020 už Agrofert není.

Manažer kapely Jan Lippert INFO.CZ řekl: „Je to tak, že momentálně nemáme s Agrofertem žádné závazky ani smluvní vztahy vzhledem k projektům spojeným s kapelou Kryštof.“

Link

Rozchod potvrdila i druhá strana. „Je pravda, že jsem se pro tuto chvíli dohodli se skupinou Kryštof na ukončení spolupráce. Zároveň jsme se dohodli, že detaily nebudeme zveřejňovat,“ řekl INFO.CZ mluvčí koncernu Karel Hanzelka.

Krajčo za spojení s premiérem v minulosti čelil silné kritice některých médií, především pak Echo24 či Forum 24. Andrej Babiš Kryštof kempy v minulosti navštívil a existuje řada společných fotografií, kde jsou s Krajčem při různých příležitostech ve viditelně dobrém rozpoložení.

Link

„Projekt Kryštof Kemp je superúspěšný, všechny koncerty vyprodané, některé za pár minut. Skvělá zábava pro celou rodinu. Gratuluju Richardovi, i když úspěch se u nás často neodpouští, bohužel,“ rozplýval se šéf hnutí ANO před třemi lety.

Krajčo si ale tímto spojením vysloužil kritiku i od některých svých kolegů. V roce 2014 se do něj například opřel Tomáš Klus, který před časem vyzval k bojkotu všech médií vlastněných Babišem. S Krajčem přitom oba nazpívali velký hit Cesta.

Link

Lídr kapely Kryštof opakovaně zdůrazňoval, že bez Agrofertu by nebylo možné Kryštof Kemp uskutečnit. „Je pro nás jako partner ideální, lepší servis, co se týká občerstvení, bychom nenašli. Navíc při uzavírání smlouvy se už předem jednalo o dlouhodobější spolupráci,“ řekl před pár lety v rozhovoru pro magazín Týden.

-1