Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brněnský politik napsal o prezidentově rakovině. Je to svině, vrátil úder Zeman. Hrad žádá 5 milionů

Brněnský politik napsal o prezidentově rakovině. Je to svině, vrátil úder Zeman. Hrad žádá 5 milionů

Prezident Miloš Zeman ve svém pořadu na TV Barrandov reagoval na facebookový post radního městské části Brno-střed Svatopluka Bartíka (Žít Brno). Bartík na začátku týdne napsal, že Zeman tají rakovinu, odmítá léčbu a že mu zbývá nanejvýš sedm měsíců života. Zemanův ošetřující lékař tuto diagnózu označil za nesmysl a Zeman dnes brněnského politika v televizi označil za „svini“. Žádá po něm pět milionů korun.

„Kdybych řekl, že je svině, tak by mě někdo obvinil z vulgarismu. A on je svině,“ konstatoval Zeman na adresu Bartíka. Hrad brněnského politika ve středu zažaloval a podal na něj trestní oznámení. „Budeme vyžadovat nejenom omluvu, ale také pět milionů korun,“ řekl Zeman a připomněl starou kauzu s kontroverzním billboardem, který útočil na Václava a Dagmar Havlovi.

Pokud Hrad peníze vysoudí, půjdou podle Zemana na pomoc dětem v Klokáncích. „Kdybychom to vysoudili, tak to samozřejmě dáme do mého volebního fondu a prostředky, které v něm zůstanou, tak můžu darovat na charitativní účely,“ dodal prezident.

Bartík svůj facebookový post – u nějž odmítl zveřejnit zdroj závažných informací – zdůvodnil právem veřejnosti znát zdravotní stav hlavy státu. Po vlně kritiky ho ze sociální sítě odstranil. „Nečekal jsem, že moje úterní informace vyvolá nejen takovou bouři, ale zejména takovou vlnu negativních emocí směřujících jak na mě, tak na prezidenta. Proto svůj pondělní post nyní deaktivuji,“ uvedl Bartík.

1080p 720p 360p
Mluvit o Zemanově rakovině je ohavnost, žaloba na ochranu osobnosti by mohla uspět, říká Sokol

O Zemanových zdravotních komplikacích se v posledních týdnech nanovo intenzivně diskutuje. Hrad na spekulace a prohlášení brněnského radního reagoval zveřejněním údajného prohlášení Zemanova ošetřujícího lékaře. „Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu. Jedná se o zcela vymyšlené, ničím nepodložené zprávy,“ uvedl dle oficiálních stránek Miloslav Kalaš. Lékařskou zprávu ovšem prezidentská kancelář zveřejnit odmítá.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

1080p 720p 360p
Útoky na Zemana jsou špína a eklhaft, týráme starého nemocného člověka, říká Zábranský

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek