Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Češi se baví ničením volebních lístků. Pálí je v krbu a skládají z nich vlaštovky

Češi se baví ničením volebních lístků. Pálí je v krbu a skládají z nich vlaštovky

K volbám v Česku už tradičně patří kromě kampaní a politických debat také dávka satiry a lidové tvořivosti. V den hlasování o novém českém prezidentovi je tak Facebook plný fotografií volebních lístků, které lidé různými způsoby poškozují. Ukazují tak, komu svůj hlas nevhodí.

Už tento pátek a sobotu proběhne v Česku historicky druhá přímá volba prezidenta České, ve které si občané zvolí novou hlavu státu pro příštích pět let.

Sada devíti volebních lístků lidem do schránek už dorazila. A protože do urny může každý člověk vhodit hlas nanejvýš jeden, přibývá facebookových příspěvků, kde lidé pro zbytek našli nejrůznější využití.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Lístky jsou poškozovány četnými způsoby, lidé je nejčastěji pálí a trhají, nebo je žertovně umístí na toaletu. Volební lístek Mirka Topolánka tak sloužil například k zatopení v krbu. Jiné zase končí pokreslené vulgaritami v odpadkovém koši. Objevil se i adventní věnec s „lístkovými“ svícemi. Oblíbenou je i vytvořená událost na sociálních sítích zvoucí ke společnému vyrábění vlaštovek z volebních lístků Miloše Zemana.

Celý článek najdete na webu Blesk.cz.

VŠE PODSTATNÉ O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH NALEZNETE ZDE >>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek