Volby 2018: Cukrovka, která odešla nebo „přílišná kreativita kreativce“. Nejlepší výroky Drahoše a Zemana | info.cz

Články odjinud

Cukrovka, která odešla, nebo „přílišná kreativita kreativce“. Nejlepší výroky Drahoše a Zemana

Přestože kampaň před druhým kolem prezidentských voleb je zatím klidnější než před pěti lety, v rukavičkách se rozhodně neodehrává. Připomeňte si ty nejzajímavější výroky obou prezidentských kandidátů, kteří postoupili do finále bitvy o Hrad – tedy Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. 

Výroky Miloše Zemana:

„V sobotu mi odešla cukrovka. Po dlouhých a dlouhých letech jsem byl zbaven této choroby, patrně proto, že v poslední době jím velmi často sladká jídla.“

- Miloš Zeman o svém dlouhém boji s nemocí. Lékaři následně prezidentův popis situace mírnili jako laický výklad.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

„Zaregistroval jsem, že i před volbami mi vyjádřily podporu tak různorodé osobnosti, jako je na jedné straně Andrej Babiš a na druhé straně Karel Gott.“

- Zpěvák a mnohonásobný Slavík Karel Gott v reakci na prezidentův výrok jasně uvedl, že žádného konkrétního kandidáta ve volbách nepodpořil. 

„Kyjev a Moskva by se měly dohodnout na kompenzaci za anexi Krymu, například ve finanční podobě či prostřednictvím ruské ropy a zemního plynu.“

- Prezidentův kontroverzní návrh odmítly nejen špičky české politické scény, ale i mezinárodní státníci a Ukrajina s Ruskem. 

„Drahoš se na sebe snaží upozornit šířením konspiračních teorií, chová se podobně jako poražená kandidátka amerických prezidentských voleb Hillary Clintonová.“

- Miloš Zeman tímto reagoval na tvrzení Jiřího Drahoše, že se obává působení zahraničních tajných služeb na prezidentské volby v Česku prostřednictvím dezinformací.

Výroky Jiřího Drahoše:

„Jde o trapné nedorozumění. Okopírovat věty z facebookového profilu protikandidáta je opravdu hloupé. Mrzí nás přílišná 'kreativita' našeho externího kreativce.“

- Drahošův tým takto reagoval na situaci, kdy se na facebookovém profilu Jiřího Drahoše objevil příspěvek, který byl opsaný od Michala Horáčka. 

„Uvítal bych, kdyby Miloš Zeman slezl z Hradu a šel debatovat.“

- Jiří Drahoš takto kritizoval Miloše Zemana, který se odmítnul účastnit předvolebních debat před 1. kolem. Původně avizoval, že nepůjde ani do duelů před tím druhým. 

„Kdo se mu klaní, toho odměňuje, kdo s ním nesouhlasí, je hlupák.“

- Jiří Drahoš takto popisoval, jak Miloš Zeman rozděluje českou společnost. 

Jsem připraven diskutovat se všemi prezidentskými kandidáty. Diskuse s panem Ovčáčkem se ale nezúčastním, neboť pan Ovčáček na prezidenta nekandiduje."

- Drahoš takto reagoval ve chvíli, kdy chtěl za sebe Miloš Zeman do televizní debaty poslat svého tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka. 

Nechte svými spolupracovníky zveřejnit zdroje svého financování co nejdříve, ať přesně víme, zda jste kandidát opravdu český, nebo spíše ruský, případně čínský."

- Takto na Miloše Zemana apelovala petice, kterou před prvním kolem prezidentských voleb podepsal i Jiří Drahoš. 

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

ZPRÁVY

Články odjinud