Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Druhé kolo prezidentských voleb se obešlo bez potíží, prohlásil ČSÚ

Druhé kolo prezidentských voleb se obešlo bez potíží, prohlásil ČSÚ

Volební weby Českého statistického úřadu (ČSÚ) při sobotním finále, podobně jako při prvním kole voleb, fungovaly bez problémů. Podle mluvčí úřadu Petry Báčové žádné technické potíže nenastaly.

„Z pohledu Českého statistického úřadu proběhly volby bez sebemenších problémů. Zpracování výsledků běželo řádně a hladce,“ sdělila dnes ČTK Báčová.

První okrskové výsledky byly známy podle ČSÚ v sobotu ve 14:16, a to ze Sedlčan na Příbramsku. Konečné výsledky volby, v níž obhájil prezidentskou funkci Miloš Zeman v klání s bývalým předsedou Akademie věd Jiřím Drahošem, úřad zpracoval v 19:50. Jako poslední podle ČSÚ odevzdala zápis komise v Malé Skále na Jablonecku.

Při sněmovních volbách loni v říjnu způsobil výpadky volebních webů hackerský útok. Během sčítání hlasů se veřejnost nemohla dočasně dostat na informační stránky úřadu, volební výsledky útok neovlivnil. ČSÚ pak v souvislosti s prezidentskými volbami spolupracoval s IT experty i s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost. Provedl také bezpečnostní a zátěžové testy.

Volební weby čelily v říjnu podle podrobného rozboru takzvanému DDoS útoku, kdy se hackeři snaží za použití více počítačů cíleně zahltit web vysokým množstvím požadavků najednou. Útoky se během dne objevily několikrát.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek