Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

EXKLUZIVNĚ: „Zemanovci“ mají problém. V restauraci je nechtějí, musejí hledat nové sídlo

EXKLUZIVNĚ: „Zemanovci“ mají problém. V restauraci je nechtějí, musejí hledat nové sídlo

Během minulých prezidentských voleb měl štáb Miloše Zemana k dispozici restauraci A divadlo pokračuje v pražské Loretánské ulici. Letos pro něj podnik sídlící ve stejném domě jako Strana práv občanů zůstane uzavřený. Podle informací INFO.CZ si navíc strana úzce spojená s hlavou státu a jejím okolím musí hledat nové sídlo. V Loretánské jsou „Zemanovci“ údajně ve výpovědi.

Jitrnice a jelita, svíčková a guláš. Před pěti lety kuchyně pražské restaurace A divadlo pokračuje vyvářela nejen pro štáb prezidentského kandidáta Miloše Zemana, ale také pro početné novináře sledující průběh první přímé volby hlavy státu v dějinách České republiky. Letos se nic takového konat nebude. Restaurace zůstane pro okolí Miloše Zemana uzavřená, smůlu budou mít i novináři.

„V pátek máme normálně otevřeno, v sobotu otevřeme po páté odpoledne, až ten cirkus skončí,“ řekl pro INFO.CZ personál restaurace.

Sám Zeman bude výsledky voleb sledovat v sídle Strany práv občanů. „Pro novináře nepřipravujeme prostor pro sledování výsledků voleb,“ sdělila pro INFO.CZ ředitelka kanceláře Strany práv občanů Barbora Filípková.

Není ale vyloučeno, že se Strana práv občanů bude muset i se svým sídlem v prvním patře domu v Loretánské ulici rozloučit. Podle informací INFO.CZ je totiž strana ve výpovědi. „Je to tak, neprodlouží Zemanovcům smlouvu,“ potvrdily na dotaz redakce dva zdroje blízké majitelům nemovitosti.

Barbora Filípková na tuto informaci reagovala vyhýbavě: „Těší mě, že máte takový zájem o sídlo Strany práv občanů,“ napsala v textové zprávě. „Buďte bez starosti, vždy za námi budete mít kam přijít.“

Na dotaz, zda to bude stále na adresu v Loretánské ulici nebo někam jinam, už INFO.CZ odpověď nedostalo. Jako potenciální nové sídlo centrály strany se ale nabízí pražská Opletalova ulice 23, kde už sídlí spolek Přátelé Miloše Zemana.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek