Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hrad podle Drahoše: Žádný Mynář a Nejedlý, žádné bezpečnostní rámy a první dáma Eva

Hrad podle Drahoše: Žádný Mynář a Nejedlý, žádné bezpečnostní rámy a první dáma Eva

Pokud by ve 2. kole prezidentských voleb zvítězil Jiří Drahoš, dočkal by se Pražský hrad hned několika změn. I vzhledem k jeho časté kritice současného kancléře Vratislava Mynáře a Zemanova poradce Martina Nejedlého, by se daly očekávat personální změny v kanceláři prezidenta.

„Jdeme do finále a já si kladu otázku, s kým vlastně budu soupeřit. Jestli s Milošem Zemanem, to je kandidát, nebo s jeho spolupracovníky," řekl Drahoš po sečtění výsledků 1. kola. Poznamenal, že má pocit, že soupeří s prezidentovým kancléřem Vratislavem Mynářem, jeho mluvčím Jiřím Ovčáčkem a šéfem hradních poradců Martinem Nejedlým. „Asi se lze v případě postupu do druhé kola nadít lecčehos," dodal s odkazem na pohádku Šíleně smutná princezna a na královy rádce z ní, kteří neustále kují pikle. „Doufám, že ti rádcové těch piklí zas až tolik nevymyslí," řekl.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Proměnila by se i samotná podoba Pražského hradu. Drahoš už dříve prohlásil, že se mu nelíbí současná bezpečnostní opatření, jsou podle něj nadbytečná. Hrad chce podle svých slov „vrátit našim občanům.“ A to tím, že by zrušil současnou podobu kontrol u vchodů. Pro veřejnost by chtěl také využít všechny vhodné prostory, a to hlavně pro kulturní aktivity.

1080p 720p 360p
Volby 2018: Překvapení, porážka i objetí soupeřů

Změna by samozřejmě proběhla i po boku prezidenta. Ivanu Zemanovou by v roli první dámy nahradila Eva Drahošová. Ta už avizovala, že by se v případě manželova vítězství ráda zapojila do pomoci seniorům. „Seniorů, kteří dosáhli určitého věku a nemají sílu se o sebe starat, přibývá. Těch zařízení není dost, není ani dost lidí, kteří se o seniory starají. Proto bych zaměřila svou pozornost tam," řekla. I Zemanová se během posledních pěti let věnovala charitě, prostřednictvím svého fondu pomáhá například ohroženým dětem, seniorům či lidem bez domova. Své soukromí vždy střežila, o jejím skutečném životě se toho proto ví i v současnosti málo.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek