„Je to předem ztracené a mám zlatou svatbu,“ vysvětlil Kubera, proč vzdal boj o Hrad. Zeman podle něj nevydrží

Zuzana Štíchová

25. 10. 2017 • 08:48

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) ani přes podporu kolegů v horní komoře, ani přes relativní úspěch své strany ve sněmovních volbách nepůjde do boje o Pražský hrad. ODS se ještě k prezidentským volbám nevyjádřila, Kubera se ale rozhodl sám - na základě výsledků ANO i podle přání rodiny, která byla proti. Nechce se mu do předem prohraného boje. Miloš Zeman podle něj jasně zvítězí. Nevěří ale, že by vydržel v čele země dalších pět let, jak řekl v rozhovoru pro Blesk.

Na kampaň mu Ivo Valenta přislíbil vrtulník, ODS ve volbách posílila a podpisy pod kandidaturu sesbíral v Senátu snadno. Přesto Jaroslav Kubera (ODS) do prezidentského klání nepůjde. Svou roli možná sehrálo i váhání strany, která mu do voleb jasnou podporu nevyjádřila, přestože Kubera vypadal před sněmovními volbami velmi odhodlaně.

Vy jste sliboval, že se definitivně rozhodnete, jak to s Vaší kandidaturou bude, po volbách. Jak to tedy bude?

Poté, co Miloš pochválil Piráty, čímž si zajistil další elektorát, tak je to velmi jednoduché. Miloš Zeman má stejný elektorát jako Andrej Babiš. Ty volby ukázaly, kam půjde ta prezidentská volba.

Takže do toho nepůjdete?

To je ztracený boj. Jediný výsledek toho je, že bych mohl jako (Jan) Fischer si dávat místo titulu „prezidentský kandidát“ a to fakt jako není moje ambice. Za druhé rodina nepolevila, neuhnula, jak říká Kalousek, nesouhlasí zásadně a příští rok mám zlatou svatbu, takže... Bude to tak, jak říkám, Miloš vyhraje.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

3588572:article:true:true:true

To ale není novinka, že je Miloš Zeman favoritem lednových voleb...

No jednu chvíli to jasné nebylo. Ale vyhraje. Já bych se dostal na 12 %, což je málo. To je nedostačující, ale ne ostudné. Ať se kluci teď vystřílej a myslím, že někdy na jaře až bude hezky a stromy budou zelené a v hospodách se bude dát kouřit, tak se bude dát dělat kampaň, která se tady dělat nedá. To bude situace třeba jiná. On si ukojí své ego, zvítězí, ale nevydrží.

Čtěte pokračování rozhovoru na Blesk.cz.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

SDÍLET