Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kariéra v politice, nová kniha i rodina. Jaké jsou plány neúspěšných kandidátů z 1. kola voleb?

Kariéra v politice, nová kniha i rodina. Jaké jsou plány neúspěšných kandidátů z 1. kola voleb?

Svůj hlas jim dalo téměř 1,8 milionu Čechů, přesto sedm kandidátů na prezidenta zůstalo před branami druhého kola. Někteří plánují, že se politice budou věnovat dál, jiní naopak chtějí nyní trávit více času s rodinou. A pár z nich dokonce nevylučuje kandidaturu v dalších prezidentských volbách.

Pavel Fischer se zatím ke svým dalším plánům vyjadřovat nechtěl. V rozhovoru pro INFO.CZ ale uvedl, že mezi nabídkami si zatím vybírá. „Přemýšlím, v čem bych tak mohl být užitečný teď, když jsem se stal známou osobou, když mě vyhledávají různé organizace a politické strany. Ještě v tom nemám jasno. Je toho příliš moc,“ uvedl Fischer. Nechtěl zatím potvrdit ani možné angažmá v hradním týmu, pokud vyhraje Jiří Drahoš.

Petr Hannig chce dál pokračovat jako předseda politické strany Rozumní, z politiky tedy neodchází. Podle jeho slov se mu nyní život nijak zásadně nezmění. „Připravujeme volby do obecních zastupitelství a Senátu v různých obvodech,“ vysvětlil. Zároveň vyloučil, že by za pět let kandidaturu na prezidenta zopakoval.

Konečné výsledky voleb

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 66.60%
Miloš Zeman
Miloš
Zeman
Jiří
Drahoš
Jiří Drahoš

50 %
51,36 %
2 853 390 hlasů
48,63 %
2 701 206 hlasů

Lékař Marek Hilšer se už stačil vrátit do běžného života. „Učinil jsem tak hned v pondělí po výsledcích prvního kola voleb. Určitě se ale nevytratím z veřejného života. Osud České republiky mi nikdy nebude lhostejný, a jak bylo vidět na výsledcích prvního kola, mám mezi lidmi výraznou podporu, kterou bych rád využil i v případných dalších aktivitách,“ uvedl Hilšer. Další kariéru v politice nevylučuje, vstup do politické strany teď ale odmítá, řekl v rozhovoru pro INFO.CZ.  „Zatím nejsem rozhodnut, zda budu s nějakou ze stran spolupracovat. Mám velmi jasné politické názory, proto je možné, že bych se ucházel například o post senátora bez stranické příslušnosti. Primárně se ale budu věnovat své lékařské dráze a rodině,“ doplnil. Jeho budoucí prezidentská kandidatura záleží na nynějším výsledku voleb. „Kdyby to nedopadlo tak, jak si přeji, byla by to určitě motivace jít do toho znovu,“ dodal Hilšer.

Michal Horáček se do politiky zapojit nehodlá. „Teď se hlavně hodlám věnovat rodině, kterou jsem rok a půl zanedbával a mám u ní velký dluh. Pak se budu opět věnovat umělecké činnosti,“ potvrdil. Život se mu nyní prý nijak nezmění. O kandidatuře za pět let zatím neuvažuje. „Těžko říct, co bude za pět let. Ale spíše ne,“ dodal.

Nic se nezmění pravděpodobně ani pro Jiřího Hynka. „Chci nadále chodit do práce, být v ní kvalitní a dělat vše pro prosperitu českého obranného a bezpečnostního průmyslu, tedy i pro naši zemi. To je současnost a blízká budoucnost,“ potvrdil. Zapojení do politiky nevylučuje, chce ale trochu „brzdit“. „Mám čtyři děti a manželku na rodičovské dovolené. Proto na prvním místě musí být moje práce. A politiku budu dělat ve volném čase, kterého nezbývá příliš. Ale dění okolo sebe budu na svém facebooku komentovat a občas napíši i nějaký blog,“ uvedl kandidát. Další kandidaturu vůbec nevylučuje. „V příštích prezidentských volbách jsem připraven opět kandidovat. Podmínkou ale je, abych získal nominaci a finanční prostředky na kampaň. Moudré myšlenky a rozumné názory nemohou vyhrát volby, když chybí peníze na kvalitní marketing,“ dodal.

Vratislav Kulhánek je plný optimismu, přestože své konkrétní plány nechce prozrazovat. O zapojení do politiky uvažuje. „V této chvíli přemýšlím, na jakém místě by to bylo smysluplné. Pokud jej najdu, rozhodnu se,“ uvedl Kulhánek. K zásadním změnám u něj nyní nedojde. „Můj život si řídím sám a nevidím žádný důvod, proč a jak by se měl měnit. Rozhodně nepřipustím, aby jej měnil názor jiných lidí než těch, kterých si vážím a kterým si věřím. Tedy rodiny a přátel,“ dodal. Ohledně opakování kandidatury za pět let se nevyjádřil.

Ani Mirek Topolánek významnější změny ve svém životě neočekává. „Prohra je to poměrně drtivá. Nyní si to potřebuju zanalyzovat sám pro sebe. Jinak se pro mě nic nemění, zkusit jsem to musel,“ potvrdil Topolánek po prvním kole v rozhovoru pro INFO.CZ. „Politika pro mě nikdy neskončila. V zahraničí mě stále slušně a tradičně oslovují „pane premiére“. Působím v energetice a speciálně v plynárenství se jedná minimálně o evropskou politiku či geopolitiku. Nepochybně budu pokračovat jako občasný glosátor. Než jsem začal kandidovat, tak jsem měl rozdělanou knihu. Nyní se k ní vrátím,“ doplnil své plány do budoucna.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek