Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kuriozity ve druhém kole prezidentských voleb: Mirror Man, Batman a ukrajinská prsa

Kuriozity ve druhém kole prezidentských voleb: Mirror Man, Batman a ukrajinská prsa

Jen málokterá událost letos vyvolávala větší vášně, než prezidentské volby. I přesto mnozí Češi brali tuto událost s humorem. Během druhého kola přímé volby hlavy státu tak byli volit Batman, Mirror Man a z londýnské ambasády agitovaly i ňadra Češek. 

Mirror Man z Teplic

Performer z Teplic Stanislav Müller alian Mirror Man přišel k volbám v kostýmu ze zrcadel. "K tomu, abych si obléknul kombinézu, vždy potřebuji nějaký výrazný impulz, politicky se neangažuji, ale tyto volby jsou tím impulzem," uvedl. Před komisí nicméně Müller musel svou masku alespoň na chvíli sejmout, aby komisaři mohli ověřit jeho identitu.

Konečné výsledky voleb

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 66.60%
Miloš Zeman
Miloš
Zeman
Jiří
Drahoš
Jiří Drahoš

50 %
51,36 %
2 853 390 hlasů
48,63 %
2 701 206 hlasů

Agitka z hajzlíku

Mnoho Čechů volilo ze zahraničí. Češka vystupující pod pseudonymem Nomád Terouk při tom zvládla i agitovat pro jednoho z kandidátů. Z toalet zastupitelského úřadu totiž sdílela svou obnaženou fotografii s hashtagy #PrsaProDrahose a #JiriDrahos.

Batman u urny

Mirror Man nebyl jediným superhrdinou, který v Teplicích volil svého prezidenta. K urnám se totiž později dostavil i muž v převleku netopýřího muže, který svou identitu původně prozradil pouze volební komisi.

Voleby na strašidelném zámku

Volební místností ve strašidelném zámku se mohou chlubit Hrubšice na Brněnsku. Lidé vhazují hlasy do urny v místech, kde se jednou do roka potkávají bubáci, strašidla, ale i Drákula, řekl člen volební komise Jiří Krajíček.

Prsa pro Miloše

I Miloš Zeman se dočkal před druhým kolem dámských ňader. Ty však v tomto případě protestovaly proti jeho zvolení. Aktivistka a členka hnutí Femen Oleksandra Němčinovová se totiž svlékla na protest proti Zemanovi před českou ambasádou v ukrajinském Kyjevě. Nutno dodat, že žena si nejprve spletla ambasády a odhalila se nejprve před slovenským zastupitelským úřadem.

Urna z první republiky

V Přebuzi na Karlovarsku mohli voliči vhodit svůj hlas do urny, která pamatuje počátky Československého státu. Obec má i jiné unikum – jde o město s nejméně obyvateli v Česku, obývá ji jen 70 obyvatel, volební právo jich má jen 63.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek