Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lékař Hilšer jde proti Zemanovi. Získal od senátorů podpisy potřebné pro kandidaturu na Hrad

Lékař Hilšer jde proti Zemanovi. Získal od senátorů podpisy potřebné pro kandidaturu na Hrad
 

Lékař a aktivista Marek Hilšer má podporu pro prezidentskou kandidaturu. Sehnal podpisy 11 senátoru a odpoledne hodlá svoji kandidaturu oficiálně zaregistrovat. Stává se tak dalším vyzyvatelem Miloše Zemana, který nesesbíral podpisy alespoň 50 tisíc lidí a vydal se místo toho cestou shánění politické podpory v parlamentu. Hilšer podpisy dlouhodobě aktivně sháněl, měl jich ale „jen“ necelých 44 tisíc.

Hilšer již dříve řekl, že Česká republika musí zůstat navázána na demokratické západoevropské země. Je to pro něj jedna z priorit, o kterou by v případě zvolení dbal na Hradě. Obává se také monopolizace politické moci, a zdůrazňoval by proto důležitost občanské společnosti. Rád by také otevíral debatu na téma zlepšení zdravotnictví a školství, které jsou podle něj v krizi. Vládu s komunisty považuje za nepřijatelnou a premiérem by podle něj neměl být člověk, u kterého je podezření ze spáchání podvodu.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Termín na odevzdání kandidatury ministerstvu vnitra je do 7. listopadu. Dosud tak učinili bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer, textař a podnikatel Michal Horáček, hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig, šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek a bývalý šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek. Podle ministerstva vnitra kandidátní listinu s podporou poslanců podal i další kandidát, jeho jméno ale zatím není známo. Dva další zájemci o Hrad vnitru nedoložili potřebné podpisy.

1080p 720p 360p
Marek Hilšer byl před časem hostem v pořadu Štrunc!

V nejbližších dnech by se měli zaregistrovat i další kandidáti. Více než 50.000 podpisů se podařilo sesbírat také prezidentovi Miloši Zemanovi a bývalému předsedovi Akademie věd Jiřímu Drahošovi. Další se snaží získat podporu politiků a senátorů. Dostatek senátorských podpisů deklaroval bývalý šéf úřadu vlády Karel Štogl, o kandidatuře se chce rozhodnout na poslední chvíli. Podnikatel Vladimír Boštík má údajně více než 50.000 občanských podpisů, dosud ale ani nezaregistroval svůj volební účet u kontrolního úřadu.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek