Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lidem chodí do schránek Zemanova pozvánka na Hrad. Nejde o kampaň, tvrdí Ovčáček

Lidem chodí do schránek Zemanova pozvánka na Hrad. Nejde o kampaň, tvrdí Ovčáček

Řada lidí nalezla ve své schránce vedle hlasovacích lístků pro prezidentské volby také pozvánku k návštěvě Pražského hradu, kterou podepsal sám prezident Miloš Zeman. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček odmítl, že by šlo o politickou kampaň. 

Leták ve formě dopisu s prezidentskou standartou zve adresáty k návštěvě Pražského hradu s odůvodněním, že tak činí při příležitosti oslav 100 let naší republiky a 25. výročí vzniku samostatné České republiky, které připadají na letošní rok. Jedním z center oslav bude právě Pražský hrad.  

Protože je na letáku vytištěný podpis prezidenta, někteří adresáti ho pochopili jako součást Zemanovy předvolební kampaně. „Předvolební agitace, zacílená na nerozhodnuté voliče. Ukázka toho, jak lze využít nebo zneužít Pražský hrad a stoleté výročí založení ČR ve svůj prospěch. Privatizace Pražského hradu a stoleté státnosti. Privatizace historie,“ řekl serveru Aktuálně.cz jeden z adresátů Libor Macalík.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček takové závěry odmítá. O žádnou politickou kampaň dle něho nejde, neboť se prý nejedná o inciativu volebního týmu Miloše Zemana, ale o propagační materiál Správy Pražského hradu. „Letos si připomínáme 100 let republiky a 25. výročí vzniku ČR. Při té příležitosti se koná na Hradě celá řada zajímavých akcí. Je logické, že je o těchto aktivitách informována i široká veřejnost, kterou osobně zve prezident republiky,“ uvedl Ovčáček.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek