Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Moravec odmítl moderovat debatu Zemana a Drahoše. ČT zatím alternativu nemá

Moravec odmítl moderovat debatu Zemana a Drahoše. ČT zatím alternativu nemá

Česká televize řeší nezvyklý problém. Moderátor Václav Moravec totiž odmítl moderovat debatu prezidentských kandidátů před 2. kolem voleb. Ta se má vysílá 25. ledna. Účast na ní už přislíbil jak Miloš Zeman, tak Jiří Drahoš. 

 „Generálního ředitele ČT jsem už v neděli informoval, že debatu moderovat nebudu," řekl dnes Moravec deníku Hospodářské noviny.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Server iHNED.cz napsal, že mu vadí údajně třeba to, že se jeho jméno neobjevilo v dopise, kterým televize zvala oba kandidáty do debaty. Navíc by se prý mohl stát jakýmsi hromosvodem, po němž se bude zejména ze strany prezidenta Zemana snášet kritika na ČT, uvedl server. Vedení televize přesto stále doufá, že Moravcovo rozhodnutí není definitivní, nabídka prý stále trvá, alternativa B zatím neexistuje, sdělil serveru šéf komunikace ČT Vít Kolář. V úvahu nicméně připadá Jakub Železný, který moderoval debaty před parlamentními volbami.

Debaty plánuje také TV Prima, TV Nova a TV Barrandov. Miloš Zeman přijal nabídky všech čtyř, Jiří Drahoš ale oznámil, že počítá pouze se dvěma. Jedna by podle něj měla být právě na veřejnoprávní televizi, druhou by si podle něj měl vybrat Zeman. 

V Nova chce vysílat debatu v neděli 21. ledna od 20:00. Zeman podle mluvčí televize Jany Ondrejechové pozvání přijal, na odpověď Drahoše Nova čeká.

Televize Prima debatu naplánovala na úterý 23. ledna ve 20:15 v přímém přenosu z Hudebního divadla Karlín. Zeman již podle jejího mluvčího Adama Halmošiho účast potvrdil, konečnou odpověď Drahošova týmu televize zatím nedostala. Dnes večer ale ve zprávách pouštěla upoutávku s tím, že moderátor Karel Voříšek bude zpovídat oba kandidáty. Ti by si mohli přivést do hlediště své příznivce. Součástí debaty by měla být zkouška znalostí.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek