Musíme zůstat Čechy, nesmíme posluhovat žádné světové straně, říká Zemanův vyzyvatel Jiří Drahoš | info.cz

Články odjinud

Musíme zůstat Čechy, nesmíme posluhovat žádné světové straně, říká Zemanův vyzyvatel Jiří Drahoš

Volební program teprve dolaďuje, už teď je ale zřejmé, že do něj Jiří Drahoš zakomponuje i vlasteneckou strunu. Čerstvý uchazeč o prezidentskou funkci v rozhovoru s Pavlem Štruncem řekl, že Češi musí být hlavně sami sebou a nepodlehnout tlaku – ať už ze Západu, nebo z Východu.

Ostré vymezení vůči populismu a extremismu, ale zároveň nutnost udržet si svou národní identitu. Jiří Drahoš nastínil, jak by jako prezident vystupoval navenek. „Já si myslím, že bychom měli zůstat Čechy, že bychom se měli dívat na svoje národní tradice a ne posluhovat žádné světové straně,“ prohlásil Drahoš.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Drahoš se tak přiblížil rétorice Miloše Zemana, který rovněž často vyzdvihuje státní suverenitu. Bývalý šéf Akademie věd se ale zároveň chce profilovat jako proevropský politik. „ČR je součástí Evropy a je v ní pevně zakotvena. Nedovedu si představit, že by to bylo jinak. Naším klíčovým spojencem je Evropská unie,“ vysvětlil kandidát na prezidenta.

Co si Jiří Drahoš myslí o spojenectví s Čínou a Ruskem? Je kandidátem politických stran? Jaký je jeho názor na migrační krizi? A jmenoval by vládu, ve které by zasedli komunisté?

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše naleznete zde>>>

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

ZPRÁVY

Články odjinud