Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Musíme zůstat Čechy, nesmíme posluhovat žádné světové straně, říká Zemanův vyzyvatel Jiří Drahoš

1080p720p480p360p240p

Volební program teprve dolaďuje, už teď je ale zřejmé, že do něj Jiří Drahoš zakomponuje i vlasteneckou strunu. Čerstvý uchazeč o prezidentskou funkci v rozhovoru s Pavlem Štruncem řekl, že Češi musí být hlavně sami sebou a nepodlehnout tlaku – ať už ze Západu, nebo z Východu.

Ostré vymezení vůči populismu a extremismu, ale zároveň nutnost udržet si svou národní identitu. Jiří Drahoš nastínil, jak by jako prezident vystupoval navenek. „Já si myslím, že bychom měli zůstat Čechy, že bychom se měli dívat na svoje národní tradice a ne posluhovat žádné světové straně,“ prohlásil Drahoš.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Drahoš se tak přiblížil rétorice Miloše Zemana, který rovněž často vyzdvihuje státní suverenitu. Bývalý šéf Akademie věd se ale zároveň chce profilovat jako proevropský politik. „ČR je součástí Evropy a je v ní pevně zakotvena. Nedovedu si představit, že by to bylo jinak. Naším klíčovým spojencem je Evropská unie,“ vysvětlil kandidát na prezidenta.

Co si Jiří Drahoš myslí o spojenectví s Čínou a Ruskem? Je kandidátem politických stran? Jaký je jeho názor na migrační krizi? A jmenoval by vládu, ve které by zasedli komunisté?

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše naleznete zde>>>

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

 

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek