Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Můžete se stahovat dozadu, neumím střílet," varoval Zeman novináře s darovaným samopalem

„Můžete se stahovat dozadu, neumím střílet," varoval Zeman novináře s darovaným samopalem

Prezident Miloš Zeman dokončil na zámku Zbiroh návštěvu Plzeňského kraje. Na památku dostal v Nepomuku samopal na novináře. Představil ho na dnešní tiskové konferenci s plzeňským hejtmanem.

„Toto je samopal, račte se podívat. A na tom samopalu je vypálen nápis Na novináře. Takže se můžete začít postupně stahovat dozadu, protože neumím střílet,“ řekl prezident při setkání s novináři, když před nimi máchal zbraní. Nešlo ale o skutečný samopal. „Nelekejte se, protože originální zásobník je tvořen lahví becherovky,“ vysvětlil Zeman.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Prezident je známý svým pohrdavým postojem k novinářům podpořeným kontroverzními výroky. V květnu letošního roku na návštěvě Ruska při jednání s prezidentem Vladimirem Putinem řekl, že novinářů je moc a měli by se likvidovat. Putin, který má dle některých teorií na rukou krev několika opozičních žurnalistů, Zemanovi odpověděl, že je není třeba likvidovat, ale stačí je omezit.

720p 360p
Miloš Zeman a novináři

Nejde o první kontroverzní dárek, který prezident dostal. V srpnu část veřejnosti pobouřil dar od Asociace krajů České republiky. Její předsedkyně Jana Vildumetzová (ANO) věnovala jménem krajů Zemanovi „hůl na nového premiéra“. Ta měla zřejmě odkazovat především k incidentu při vládní krizi, kdy Miloš Zeman při tiskové konferenci ukazoval na premiéra Bohuslava Sobotku holí. Není jasné, zda Vildumetzová domyslela, že příštím premiérem bude pravděpodobně předseda její strany Andrej Babiš.

Prezident se také dle svého programu chystá dnes odpoledne k volebním urnám. Hlas odevzdá ve svém volebním okrsku na Praze 5 po návratu z Plzeňského kraje.

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek