Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na Hradě ukončím bezpečnostní kontroly, tvrdí Drahoš. Zeman podle něj rozděluje a uráží lidi

Na Hradě ukončím bezpečnostní kontroly, tvrdí Drahoš. Zeman podle něj rozděluje a uráží lidi

Česko potřebuje prezidenta, který nebude účelově rozdělovat společnost a nálepkovat lidi, kteří mají jiný názor než on. Takový vzkaz vyslal na Hrad Jiří Drahoš, donedávna předseda Akademie věd a jeden z vyzyvatelů prezidenta Zemana v boji o post hlavy státu. V rozhovoru pro Blesk mluvil napříkald také o tom, že by zrušil přísné bezpečnostní kontroly na Hradě. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na to konto opáčil, že Česká republika nepotřebuje sluhu politiků a byznysmenů.

„Tato země potřebuje prezidenta, který by účelově nerozděloval společnost a nenálepkoval lidi podle toho, jestli souhlasí s jeho názorem, nebo nesouhlasí. Jsem přesvědčený o tom, že lidé si zaslouží úctu a ne urážky,“ uvedl Drahoš pro Blesk.cz.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Do svého programu hodlá zařadit důraz na tvořivé vzdělávání, pomoc mladým rodinám, seniorům. Pokud by se stal prezidentem, chce na Hradě ukončit bezpečnostní kontroly, které zavedl prezident Zeman a kvůli kterým se často před areálem Pražského hradu tvoří fronty.

1080p 720p 480p 360p 240p
Fronty na Hradě

Drahoš se ohradil také proti „napínání“ ústavy současným prezidentem. „Hra pana prezidenta Zemana se mi nelíbila,“ zkritizoval Zemanovu roli v nedávné vládní roztržce, kdy se zdráhal na návrh premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) odvolat ministra financí Andreje Babiše (ANO). I když uznává, že prezident nemá plnit jen reprezentativní funkci, ani nemá být „automatem na podpisy“.

Se Zemanem se neshodne ani v dalších tématech. Například ohledně milosti pro Jiřího Kajínka. „Milost bych uděloval jenom ze závažných sociálních nebo zdravotních důvodů a nevím, jestli pan Kajínek některou z těchhle podmínek splňuje, určitě bych mu milost jen tak nedal, nesouhlasím s tím,“ řekl. Podobně se vymezil proti „ohýbání“ hřbetu před Čínou nebo jinými zeměmi.

Vše o prezidentských volbách zde.

720p 480p 360p 240p
Jiří Drahoš byl před časem hostem pořadu Štrunc!

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek