Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na Zemana zaútočila elitní členka FEMEN. Organizace tvrdí, že český prezident je opilá prostitutka

Na Zemana zaútočila elitní členka FEMEN. Organizace tvrdí, že český prezident je opilá prostitutka

Na prezidenta Miloše Zemana ve volební místnosti zaútočila jedna z klíčových členek ukrajinské aktivistické organizace FEMEN Angelina Diash. Organizace se k činu přihlásila s tím, že Zeman je „jasným reprezentantem kremelského bordelu s prostitutkami, jakými jsou Donald Trump, Gerhard Schröder, Pedro Agramunt, Sarah Wagenknehtová, Silvio Berlusconi, Igor Dodon a Marie Le Penová.“

FEMEN na svých stránkách upozorňuje, že hlas pro „neustále opilého“ českého prezidenta ve volbách je i hlasem pro „kremelského pasáka“ Vladimira Putina.

Angelina Diash se naposledy postarala o vzrušení při schůzce běloruského diktátora Alexandra Lukašenka a ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, kdy nikoho nenapadla, ale vtrhla na jednání. Policie jí tehdy zadržela obvinila z trestných činů, za které jí hrozí dva až pět let vězení.

360p
Zemana zaskočila ve volební místnosti aktivistka

Co je hnutí Femen?

Hnutí Femen vzniklo v roce 2008, proslulo akcemi polonahých aktivistek nejen na Ukrajině a v Rusku, ale také na západě Evropy. Jedna ze zakladatelek Femenu Jana Ždanovová ovšem loni v lednu uvedla, že hnutí již vlastně neexistuje. „Tým, který jsme dřív měli, už neexistuje," řekla ukrajinskému serveru Apostrof s tím, že hnutí se už v roce 2015 fakticky rozpadlo a od té doby jsou akce jen vlastními iniciativami demonstrantek, i když se konají pod značkou Femen. Další zakladatelka Anna Hucolová však popřela, že by se hnutí rozpadlo.

Hnutí se na svém webu hlásí k boji za práva žen s cílem „úplného vítězství nad patriarchátem", ale nepovažuje se za feministické. Aktivistky protestovaly hlavně za svobodu slova, za nezávislost Ukrajiny a proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Od počátku používalo formu protestu, kdy se na veřejných místech náhle zjevovaly do pasu vysvlečené aktivistky s hesly namalovanými na prsou. Tyto akce podnikly například u hlavní moskevské katedrály, sídla Gazpromu v Moskvě či v jedné volební místnosti během ruských prezidentských voleb.

Sextremistky

Hnutí Femen, jež své členky označuje za „sextremistky", původně působilo na Ukrajině, v zahraničí se začalo angažovat v roce 2011. V roce 2013 přeneslo své sídlo z Kyjeva do Francie, o dva roky později ale podle Ždanovové "vše začalo praskat ve švech a rozpadlo se". „V současnosti Femen už není organizace, ale styl protestu. Prostě si přivlastňují styl protestu, který jsme vytvářely během existence naší organizace," usoudila loni o svých nástupkyních, s nimiž se rozešla.

Kompletní informace o druhém kole prezidentských voleb naleznete zde>>>

Drahoš, nebo Zeman? Komu před druhým kolem voleb fandí průzkumy, čtěte zde>>>

 

 

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek